Wpis z mikrobloga

Mirki Wam też się wydaje, że lekarze z nfz mają #!$%@? na swoich pacjentów? Dzisiaj siostrzeniec miał wizytę u laryngologa. Lekarz laryngolog Robert Matyja chyba poszedł na skocznie bo do pracy nie dotarł w rejestracji nikt nic nie wie. Tydzień temu ortopeda przyjmuje moją dziewczynę z godzinnym opóźnieniem. Kilka miesięcy temu nefrolog wyszedł godzin€ wcześniej z pracy przez co nie przyjął mojej mamy. Konuś chyba się w dupach poprzewracało
#katowice #medycyna #lekarz #konowaly #nfz
  • 22
@breskali:
Ja jak byłem u ortopedy na nfz: przy pierwszej wizycie wyszedł z 3 godziny wcześniej, więc go już nie zastałem przychodząc na umówioną godzinę xF. Za drugim razem tuż przed moją wizytą gdzieś wyszedł, kobieta z rejestracji powiedziała, że wróci, wrócił po 1,5h.

Poinformowałem go, że lekarz rodzinny przepisał mi diklofenak i powiedział, że jak nie pomoże to odstawić (gdzie w ulotce jest napisane, żeby zbyt długo go nie brać).
@breskali: nie, nie poprzewracało im się w dupach. Pracuję na nfz, każdego Pacjenta witam z uśmiechem, tłumaczę i daję konkretne zalecenia a i tak co drugi niezadowolony bo czekał w kolejce. Nie, nie mam czasu zjeść, wyjść do toalety, pomyśleć o jakiejkolwiek swojej potrzebie. Na dyżurze siedząc na izbie przyjęć w ciagu doby robię średnio 7 km i kiedy nogi mi z tyłka wychodzą to sobie czytam że lekarze maja głęboko
@Tulimus: ale niestawoenie się w pracy, nie odpisywanie na smsy i ogólnie brak jakiegokolwiek kontaktu z przychodnią jest przegięciem i może świadczyć o tym, że jednak niektórym dr n. med się poprzewracało.
@breskali: Aha, czyli jak kogoś np. reanimuje schodząc z dyżuru to powinien według Ciebie zaniechać reanimacji bo skończył dyżur i pędzić do przychodni, czy zaniechać reanimacji i zacząć pisać smsa, że się spóźni, a pacjent na stole przed nim niech umiera? Nie każdy lekarz jest alergologiem i ma na oddziale pacjentów przy których może wyciągnąć telefon i coś pisać no. Poza tym jeśli przychodnia ma za mało lekarzy i pacjenci czekają
@shitty_support: to w takim wypadku nie #!$%@? na trzy etaty. Znajoma Pani doktor w tej samej przychodni zarabia ok. 10k. Pan doktor dodatkowo przyjmuje prywatnie po pracy w przychodni o szpitalach mi nic nie wiadomo. Jeżeli prowadzi operację, która się przedłuża to nie ma tam osoby, którą mógłby poprosić o poinformowanie pacjentów przychodni? Jak mamy ich szanować kiedy oni nie szanują pacjentów? Pacjenci umówieni na 12 o 18 nadal brak kontaktu
@breskali: Jak nie będzie #!$%@?ł na trzy etaty, to pocałujesz klamkę w przychodni, bo w Polsce nie ma na tyle lekarzy. Dosłownie: nie mamy na tyle lekarzy żeby każdy pracował na jednym etacie. No i kurde oczywiście, że nie ma osoby która pilnuje innych prac innych lekarzy. Skąd według Ciebie miałaby się wziąć w szpitalu jakaś osobista sekretarka każdego lekarza i jeszcze śledząca na bieżąco jego zabiegi i stan pacjenta i
@shitty_support: Przesadzasz kobieto. Tak trudno powiedzieć:Pani Jadziu Pani zadzwoni do przychodni, że z powodu zabiegu będę niedostępny. I po sprawie jakoś inni lekarze nie mają takich problemów a skoro Pani w rejestracji twierdzi, że za tydzień nie da nowego terminu vo nie wie czy doktor będzie w pracy to też chyba o czymś świadczy.