Wpis z mikrobloga

Modelik Skody 100 z serii Kultowe Auta PRL-u. Nie jest najgorszy, ale wiele mu brakuje... Mimo to cieszy mnie jego obecność w mojej kolekcji( ͡º ͜ʖ͡º)

Skoda 100 została wprowadzona do produkcji w 1969 roku i miała zastąpić całkiem udany model 1000 MB. Samochód w dużej mierze opierał się na podzespołach poprzednika i podobnie jak on posiadał czterocylindrowy rzędowy silnik OHV umieszczony nad tylną osią. Model ten produkowano w dwóch odmianach - z silnikiem o pojemności 988 ccm (oznaczony symbolem 100) i z silnikiem o pojemności 1107 ccm (oznaczony symbolem 110). Produkcję tego samochodu zakończono w 1977, po wyprodukowaniu ponad miliona egzemplarzy.

Więcej zdjęć modelu: http://modelewladka.blogspot.com/2015/09/kultowe-auta-prl-u-skoda-100_85.html
#motoryzacja #samochody #skoda #modele143
Pobierz PiotrekW115 - Modelik Skody 100 z serii Kultowe Auta PRL-u. Nie jest najgorszy, ale w...
źródło: comment_3vJq1Ut9uYEaTNwjrIywL2sAiKQl3hPp.jpg
  • 10
@mariuszMAXpalonko: 60% moich modeli kupiłem na allegro, ebay, czy od kolegów. Ta Skoda kiedyś wyszła w serii Kultowe Auta PRL-u, która była dostępna w kioskach i salonach prasowych. Obecnie zaś wychodzi seria poświęcona modelom autobusów w skali 1/72. Całkiem fajne są.
@mariuszMAXpalonko: Nakładnie kalek to dla mnie najbardziej stresująca część prac... Zazwyczaj zamawiam dwa zestawy na wypadek jak coś sknocę ;) Generalnie czyścisz powierzchnię pod model, używasz płynu do zmiększania kalek, nakładasz ją, dociskasz i lakierujesz powierzchnię( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale lepiej obejrzyj porady zdolnych modelarzy( ͡° ͜ʖ ͡°)