Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  ehhh
  płacone było za 15 zdjęć, wysłane było 17 zdjęć, wszyscy zadowoleni, ale nie, "weź wyślij reszte zdjęć", ale babo zapłaciłaś za 15, "no ale co za problem to dla ciebie reszte wysłać"
  #ehhhhhhhhhhhhh #podludzie #fotografia #zalesie

  odpowiedzi (60)

 • avatar

  Pierwszy foch sztucznej inteligencji xD

  odpowiedzi (50)

 • avatar

  R, jak rezonansowe drewno.
  Wszyscy wiemy, że instrumenty muzyczne są z drewna. Wszyscy wiedzą, że to nie może być pierwszy, lepszy kawałek drewna. Mało kto jednak wie, czym tak naprawdę drewno rezonansowe odróżnia się od innych.

  Przyszłe skrzypce powinny mieć równomierne słoje, niewielką gęstość i odpowiednią barwę. Najczęściej to świerk, jodła lub jawor, buk, brzoza, jesion, grab i kilka innych.

  Drewno na gitary musi leżakować co najmniej 5 lat. Instrumenty smyczkowe będą wymagały nie mniej niż 20 lat sezonowania.
  Poszukiwacze najlepszego drewna rezonansowego twierdzą, że magia zaczyna się już na poczatku, bo na ścięcie wybranego drzewa drwale mają tylko jeden dzień w roku. Tuż po pierwszych przymrozkach. Ile w tym czaru, a ile prawdy wiedzą tylko lutnicy, których zawód właściwie od 300 lat nie zmienił się prawie w ogóle. Może oprócz oświetlenia w pracowni.

  #ciekawostki #las #drzewo #instrumenty #zrobtosam #wiedza
  pokaż całość

  odpowiedzi (44)