Wpis z mikrobloga

#chilihead #papryczki #chili #ogrodnictwo
Witam starych ogrodników. Posadziłem jakoś na jesień nasionka i patrzcie jak mi wyrosły. Trzymam je na parapecie. Podlewam co drugi dzień. Ostatnio przesadziłem w większe donice. Macie jakieś rady żeby wyrosło dużo papryczek? Jak powinienem dbać o nie? Już dwie się pojawiły. Zdjęcie w komentarzu.
Pobierz karliTToO - #chilihead #papryczki #chili #ogrodnictwo 
Witam starych ogrodników. Posa...
źródło: comment_b5zgR60P6sj5T8fUr5xECxb6frnxBPMO.jpg
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hangover: można, papryki są banalnie proste w uprawie (przynajmniej ja nie słyszałem o trudnych)

@karliTToO: jak chcesz mieć dużo owoców to je ładnie przytnij i obrywaj wszystkie kwiaty do czerwca (w internecie jest dużo poradników jak przycinać papryki)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hangover: polecam paprykę, która Ci smakuje, na zimę niestety trzeba chować, więc mówiąc o uprawie na balkonie trochę oszukałem, to będzie uprawa półbalkonowa.

Papryki są o tyle fajne, że są tak duże (rośliny) jak chcesz by były, więc możesz mieć mała roślinę, która rocznie będzie dawać sporo papryk :) z drugiej strony moje papryki sięgały latem 120 cm, a na zimę/ jesień przycinałem je do poziomu koło 40 cm. Więc wszustko
@karliTToO: nawozić xD ładne Ci wyszły krzaczki

@hangover: w Lidlu można kupić papryczki chili i wyciągnąć z nich nasiona. Jak od tego zaczynałem, 6 donic 5 litrowych i krzaki dobrze sobie radziły z przesuszeniem lub za mocnym podlaniem. Jeden krzaczek przezimowany dwa razy, za pięknie już nie wygląda, ale kwiaty się pojawiły.