Wpis z mikrobloga

Skończyłem oglądać serial Black Sails. Wisiał na mojej liście "do obejrzenia" już dość długo, a że jestem fanem tematów około pirackich, postanowiłem nie zwlekać z tym już dłużej. Żałuję, że to odkładałem! Serial jest naprawdę przedni! Zara po zakończeniu, wygóglowałem sobie parę rzeczy w wiki... i jestem zdumiony ile smaczków, historycznych postaci i zdarzeń scenarzyści zdołali upchnąć w serialu. Ile nawiązań do literatury, której nie dane mi było przeczytać! Chyba tematyka piracka znów złapała mnie na harpun i holuje mnie na głębokie wody...


#seriale #blacksails #piraci #arr
  • 7
@RoBee: Pierwsze 2 sezony były dobre, ale potem równia pochyła. Pedalstwo wrzucone na siłę, murzynka-prostytutka jako jeden z głównych graczy kompletnie nieprzekonujące (w rzeczywistości już dawno temu ktoś przejąłby interes), a przemiany niektórych postaci były groteskowe (np. Billy Bones'a). Z czasem fabuła zrobiła się tak głupia, że nie szło tego oglądać (np. to w jaki sposób przegrał Teach, wielki strateg, który nagle nabrał się na najstarszą sztuczkę świata, WTF?).

A najlepsza
@RoBee: sorry, że odkopuje, ale wiesz, że jest teoria że zakończenie historii Flinta to kolejne kłamstwo opowiedziane przez Silvera? :P
Osobiście trzymam się wersji, że to co zobaczyliśmy to się wydarzyło, ale to taki dodatkowy smaczek wpisujący się w postać Silvera.
@RoBee: tak, dokładnie te wydarzenia, które Silver opowiada Madi i cała ta scena ma nałożony filtr kolorów i to jest niby przesłanka, że to jest kłamstwo. Tylko, że s04e09 gdy są sceny gdy Flint trenuje Silvera jest nałożony ten sam filtr a wiemy, że te wydarzenia na 100% miały miejsce.

Ah Black Sails jak ja cie kocham.