Wpis z mikrobloga

Chrześnica moje różowej właśnie ma 1 komunie. Jedyne tematy jakie się przewijają to: co dostane, a co dostanie koleżanka, a czemu nie quad, jaki fryzjer kogo uczesze i za ile, ilu kto będzie miał gości, ile będzie trwała impreza, jakie ozdoby do sukienki itp. Itd. Ani razu nie było mowy o tym że to wydarzenie coś znaczy w sensie duchowym. Z drugiej strony wydaje mi się że KK specjalnie wyznaczył taki wiek na 1 komunię, jak by to był ostatni czas kiedy da się bez oporu wcisnąć ciemnotę.

#katolicyzm #chrzescijanstwo #komunia #komuniaswieta
  • 85
@korkyx To święto o ile można to nazwać świętem jest już komercyjne. Dzieciaki cieszą sie, że będą prezenty i tyle. Według mnie to też wina rodziców bo to ich chora rywalizacja z innymi rodzinami. Bo ja muszę mieć lepszy samochód, lepszy lokal, więcej gości a Jesica musi mieć najlepsza fryzurę z toną brokatu i lakieru żeby mogła mur głową przebić.
@korkyx: w przyszłym tygodniu ide na komunie, bardzo wierzącej rodziny i oni w ogóle o tym nie mówią, nie rozkminaja tego faktu, jedyny temat to był zakup tej białej sukni (alby??) i to wszystko, skromne przyjęcie w restauracji, żadnych fryzjerów, quadow, wydaje mi się, ze to ludzie na codzień mający w poważaniu kościół nakręcają taka karuzele #!$%@? typu pełna koperta, #!$%@? się jak na jakiś balet, dziecko do fryzjera itp, prawdziwi
@wjtk123: typowy wojujący katolik. Pierdzieli o tym jacy inni są niedokształceni ignoranci, ale sam nie oświeci bo wstydzi się tego ### które nazywa wiedzą xD no bo jak od wspólnej chrześcijańskiej wieczerzy z Ewangelii przeszliście do sakramentu poprzedzonego egzaminem? Dawniej był tylko chrzest gotowych na bycie w pełni chrześcijaninem i tyle. Potem sobie dopisaliście komunię, bierzmowanie, zaczęliście chrzcić dzieci itd ale to nie ma nic wspólnego z Biblią, ani tradycją pierwszych