•  

  Hej

  Chcialbym zapytac sie was o opinie na temat kursu java w SDA softwer development academy. Czy ktos z was bral w tym udzial? Czy warto? Moze za drogie? Jakies alternatywy? I tak wiem ze wszystko jest w internetach ale ja potrzebuje nauczyciela :p

  #naukaprogramowania #programowanie #java

  +: Cronox
  •  

   @tomuho: O tym, że przepłacisz to już pewnie wiesz... Pamiętaj żeby nie wierzyć w gadanie o tym jakie to możliwości będą stały przed Tobą otworem gdy tylko ukończysz ten kurs. Nauczą Cię podstaw - i to pewnie tylko jednej technologii - np. jednego konkretnego języka programowania. To za mało by wejść na rynek pracy do tak specyficznej branży. Jeżeli nie lubisz czytać, rozwiązywać zagadek i przede wszystkim uczyć się samodzielnie to będzie Ci bardzo ciężko. Przed pójściem do pracy warto by poznać systemy kontroli wersji, podstawy baz danych, jakieś frameworki - jeżeli każdej z tych rzeczy chcesz się uczyć na kursach pokroju SDA to naszykuj co najmniej z 50 tysięcy. Znam jedną osobę po takim kursie tylko nie java a webdev. Po ukończeniu kursu gośc dostał się na praktyki (firma była dogadana z SDA że biorą co drugą osobę do siebie na praktykę). Ale... po praktykach przez długi czas nie mógł znaleźć pracy, poszedł na studia, ale nie wiem czy obecnie już pracuje czy nie.
   Pisząc z perspektywy osoby z doświadczeniem w branży, w szkolnictwie i kursach powiem Ci, że ludzie po studiach(5 lat nauki) po kursach za grube hajsy i ludzie bez żadnych papierów mogą być na każdym z poziomów - od totalnego zera do mastera. Najwięcej zależy od tego ile mają w sobie samozaparcia i chęci do ciągłego rozwoju. Jeżeli ten kurs ma Ci tylko pomóc postawić pierwsze kroki i kolejne miesiące czy lata poświęcisz na samorozwój i pracę nad swoimi umiejętnościami to raczej warto, ale jeżeli myślisz, że ten kurs to początek i koniec drogi do sukcesu to nawet się na niego nie zapisuj :)

  •  

   @tomuho: Jeden mirek niedawno o to pytał ale usunął pytanie :(
   Prowadziłem kursy w SDA i powiem Ci tak: powiedz mi czymś się zajmujesz a ja Ci powiem czy warto. Część osób przychodzi na ten kurs i nie ma odpowiedniego podejścia do rozwiązywania problemów a uczy się ja programować. Ludzie po kierunkach technicznych mają dużo łatwiej. Są do przodu, Ci co nie ogarniają tracą motywację i potem poziom grupy się rozjeżdża. W każdej grupie są z 3 osoby które bym wywalił, 5-8 które sobie dobrze radzą, w tym 2-4 które zatrudniłbym od razu po kursie.
   I oprócz kursu każdy powinien sam klepać w domu a mało kumu się chce gdy przez kilka miesięcy nie ma prywatnego życia ;)

   +: tomuho
  •  

   @Koryntiusz pracuje w korpo, wiec pracuje z kompem ale wiecej na excelu i manualnego sprawdzania bazy danych. Duzo dookola mnie prawdziwych programistow i jak z nimi gadam to namawiaja mnie na nauke i dolaczenie do nich. Siedze troche w domu i ucze sie na wlasna reke: ksiazki, udemy, yt itp. na kurs chcialem sie zapisac bo czuje ze tam poprowadza mnie krok po kroku i wytka bledy ktore robie od poczatku. A samemu to skacze po tematach i nie wiem czy robie to dobrze czy nie :/

  •  

   @tomuho: Brzmisz jak osoba która może sobie dać radę ale brzmisz też jak osoba która zrobi to taniej własnymi siłami ( ͡° ͜ʖ ͡°) pisz pw

  •  

   @Koryntiusz: Hey, będę mistrzem łopaty i odkopię temat ;)

   Chciałbym się Ciebie dopytać o parę szczegółów, ze względu na to, że znasz tą firmę i kurs od podstaw.
   Mocno myślę o skorzystaniu z kursu Java w Rzeszowie. Wiem, że to tylko wstęp i tak naprawdę najwięcej czasu trzeba poświęcić na samodzielną pracę. Sam już trochę temu zacząłem się uczyć htmla, cssa, potem pythona (przede wszystkim teamtreehouse) - ogarniam temat stopniowo, ale liczę, że kurs mnie "ułoży" i pokaże na co w realnych warunkach pracy zwracać uwagę.

   Martwą mnie trochę opinie na sieci dotyczące SDA, że szkoła nie ma jasno ustalonego programu (każdy trener prowadzi po swojemu), a trenerzy często są rekrutowani na bieżąco. Sprowadza się w to w mojej opinii do tego, że mam pewną loterię - albo będzie fajny i trener i dobrze wydana kasa, albo kicha ;)

   Motywacja jest, czas jest, świadomość jest. No i jest pewna wątpliwość czy warto, czy lepiej klepać samodzielnie w domu bez kursu czy iść do SDA.

   Z góry dzięki!

  •  

   Martwą mnie trochę opinie na sieci dotyczące SDA, że szkoła nie ma jasno ustalonego programu (każdy trener prowadzi po swojemu), a trenerzy często są rekrutowani na bieżąco. Sprowadza się w to w mojej opinii do tego, że mam pewną loterię - albo będzie fajny i trener i dobrze wydana kasa, albo kicha ;)

   @13579_: Za Rzeszów się nie wypowiem ale program kursu jest chyba w każdym mieście taki sam. Około 360h kursu?

   Program jest narzucony przez SDA, każdy trener przygotowuje materiały sam (ma do wglądu materiały poprzedników). W pierwszej kolejności prowadzą trenerzy którzy już coś prowadzili bo dostajemy wcześniej info o wolnych blokach. Dopiero jak nie ma chętnych to są rekrutowani nowi.

   Prawda że dużo zależy od trenera. Tylko że na trenerów nie masz wpływu. A jak ktoś po 3 miesiącach nie ogarnia podstaw to znaczy że nic sam nie robi. Jeśli jesteś na etapie gdzie sam ogarniasz pythona to na pewno będziesz dużo do przodu w stosunku do niektórych kursantów.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Advertisement