Wpis z mikrobloga

Szukam specjalisty od kodowania w #bmw w okolicach #poznan. Dokładnie chodzi o dokodowanie webasto w #e60. Z tym drugim jest taka ciekawa historia, że prawdopodobnie zostało wykodowane podczas wgrywania spolszczenia. Cały układ jest i działa, bo zimą dogrzewa silnik na zimnym starcie, ale nie mam opcji w menu (pilota do sterowania mam). Próbowałem swoich sił w NCS expert, ale waliło błędami i bałem się, że coś zepsuję ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#samochody
  • 16
@marianmarcin: webasto nie zostało wykodowane tylko masz wgrany soft kompletnie z innego samochodu, ktory miał polska nawigacje, bo tak to oni robia. Mi tez przy "spolszczeniu" koles wgrał soft z e60 a mam e90 i systemy w aucie mam #!$%@? np. jak ustawiam dmuchanie na maxa na szybe to po wylaczeniu wszystko od nowa musze ustawiac i tak w kolko.

Do tego mialem wlasnie wgrany soft z autem co miało DPF
@marianmarcin: moglbym tam wymieniac bez konca co moze sie #!$%@?. Znajdz na forum bmwklub kogos w okolicy a jest ich naprawde duzo i powiedz ze chcesz zeby ci wgral ori soft od twojej navi ALE uprzednio niech sprawdzi czy twoja navi jest w ogole z E60 bo ja mam np. navi od e60 w e90 i dlugo mi to zajelo zeby to wszystko dopasowac a i tak niektore funkcje nie dzialaja,
@wxx71 bardzo możliwe, że masz rację. Nie zauważyłem jednak by cokolwiek innego działało dziwnie, bądź w ogóle, ale możliwe, że tak im się po prostu udało ( ͡º ͜ʖ͡º) z wyposażenia mam wszystko oprócz radaru, head up i noktowizora i wszystko śmiga z wyjątkiem tego pechowego webasto
@marianmarcin: A w ogóle masz to webasto? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tu jest Polska. Jeśli dało się to wyciągnąć bez śladu w komisie przed sprzedażą to ktoś to mógł wyciągnąć.
Miałem E60 i z pilota webasto odpalało bez problemu, nawet jak ISTA wyrzucała mi na webasto "no connection". W ogóle co pokazuje Ci ISTA na module IHKA?
@wziuuuuu: paaaanie nie wiem co to są te skróty, ale webasto jest, wszystko siedzi przy lewym przednim nadkolu. Tak jak pisałem działa i uruchamia się ( ͡° ͜ʖ ͡°) w przyszłym tygodniu jestem już ustawiony na operację ( ͡ ͜ʖ ͡)
@marianmarcin: U mnie jedną zimę działało bez problemu, drugiej zimy mechanik przy wymianie odmy urwał przewód od sterowania pompy obiegu płynu chłodniczego ( ͡° ͜ʖ ͡°) . I szczerze mówiąc po uruchomieniu silnika nie było opcji, żebym poznał czy to webasto pracuje czy nie. Warto podpiąć pod ISTE żeby zobaczyć co wypluje, bo samo wgrywanie nowego oprogramowania to kilka godzin i nie sądzę, żeby ktoś dał Ci