•  

  Zawsze jak poznaję jakąś inteligentną, starszą od siebie osobę w pracy albo poza nią, a potem dowiaduję się, że jest mocno wierząca, zaczynam się zastanawiać, czy ja jednak czegoś oczywistego w tej religii nie rozumiem i nie widzę, czy może potrafi ona po prostu wejść tak mocno w ludzką naturę, niezależnie od wykształcenia i inteligencji.

  #gownowpis #religia #chrzescijanstwo

  •  

   @yogre:
   Widzisz tylko suche modlitwy, kościół pedofili, a nie to co jest meritum tej religii.
   Sądzę że bardzo podobnie do Ciebie i ja rozumowałem kiedyś, ale teraz widzę to co było za tą zjebaną zasłoną, chociaż wiem że bardzo dużo przede mną.
   Wiem że teraz dziwnie to zabrzmi, ale to co robili apostołowie i co jest opisane w dziejach apostolskich jest prawdą.
   Sam zostałem doświadczony tym co jest tam opisane, ale kapcie spadają chłopie :).

   Widzisz jedni gadają to a inni to, więc sam się chciałem przekonać czy coś w tym jest, w końcu jeśli nic nie ma to tylko trochę nowego światła zyskam i własnego zdania.
   Sprawdziłem i zapierdzielam teraz bez kapci i mi zajebiście z tym.
   I oby tak było zawsze.

   Nie słuchaj się innych sprawdź sam.

   Inteligenta osoba sprawdza i szuka sama odpowiedzi jeśli docierają do niej sprzeczne informacje.

   pokaż spoiler A Bóg kocha każdego i daje się odnaleźć tym którzy szukają.

  •  

   Wiem że teraz dziwnie to zabrzmi, ale to co robili apostołowie i co jest opisane w dziejach apostolskich jest prawdą.
   Sam zostałem doświadczony tym co jest tam opisane, ale kapcie spadają chłopie :).


   @Doment: jesteś w grupie charyzmatycznej? :p

  •  

   @KolejnyWykopowyJanusz:
   Tak.Odnowa w Duchu Św.

   Sprawdzałem jak o nie to robią i wietrzyłem tam spisek, bo przecież te uzdrowienia itp to na pewno jakaś psychologia, ustawka a ci co są uleczeni to aktorzy. - wpadłem tam jako wątpiący w istnienie Boga.

   I kapcie szlag trafił.

   Polecam sprawdzajcie samemu wszystko.

  •  

   @yogre:
   Sorry za post pod postem. :)

   Dobrze to ująłeś mocno wierzący.
   Uważam że są Ci mocno wierzący(czyli po prostu prawdziwie wierzący) i Ci którzy jeszcze prawdziwej miłości Boga nie zaznali(sl9owa gdzieś zasłyszane ale prawdziwe).

   Modlić się i chodzić do kościołka nie oznacza że wierzymy.

   Ja nie jestem człowieku idealny, pornografia masturbacja,zjebane fetysze, itp.itd. zdarza mi się ze do kościoła nie pójdę w niedzielę, i wiesz co .....

   On mimo wszystko jest przy mnie i posługuje się mną(chociaż do tych słów ktoś już rzucił, wyprali mu mózg), i potrafi to tak dosadnie powiedzieć i dać do zrozumienia, że "kapcie spadają".

   To my sami się od niego oddzielamy, to my przez to że chcemy przyjść do niego wypucowani wyczyszczeni, bez win i grzechów, ponieważ traktujemy Boga jak targowisko, że za dobre uczynki będzie ok a za złe po raczkach przywali Tobie, a tak nie jest. Zbawia nas PRAWDZIWA WIARA.
   Wystarczy stanąć przed nim w prawdzie.

  •  

   @Doment: no tak ale po co mieszac w to zorganizowana religię? potrzebujesz tej całej kościelnej otoczki?

  •  

   @elo490500:
   Niby nie a jednak tak.

   W Nt masz coś na temat kościoła, J ustanawia Pawła głową kościoła i mówi co zwiążesz na ziemi będzie związane i w niebie.

   Poza tym potrzebne są jakieś ramy bo uwierz mi bardzo łatwo wypaść z tego i przegiąć pałę.

   Ale to nie jest najważniejsze każdy kto się pyta czy ta otoczka jest potrzebna traktuje kościół jako instytucje.
   Nic dziwnego bo sam ją tak traktowałem, ale teraz mam zlew na instytucje kościoła(w takiej innej formie).

   Gdyż ktoś mądry kiedyś powiedział.
   Kościół bez Ducha Świętego jest tylko instytucją.

   Jeśli człowiek się zagłębi w nauki J, a Bóg da mu się odnaleźć, to będziesz miał zlew na instytucję, i zrozumiesz więcej, gdyż naprawdę nie wszystko można słowami opisać, a ja na wszystko nie znam odpowiedzi.

  •  

   @Doment: mam w domu biblie w której jest napisane że jezus ustanawia mnie glową kościoła, uwierzysz w to? niestety każda ideologie i organizację mozna wypaczyć

  •  

   @elo490500:
   a ile masz kopi potwierdzających to i z którego wieku jest najstarsza ?

   Biblia ma więcej kopi i potwierdzeń niż Iliada Homera.

   Po co się o coś pytasz skoro i tak masz wyrobione własne zdanie którego i tak nie będziesz zamierzał zmienić, a ni przyjąć czyjegoś punktu widzenia, z góry swoim pytaniem byłeś nastawiony na tylko krytykę, chociaż ty sądzisz że to jest dyskusja.

   Chcesz to załóż swój jakiś kościół i znajdź tych co uwierzą w twoją biblie.

   gdyby w Biblii były bzdury pisane to nikt by w to nie wierzył.

   Bracia Grimm pisali piękne baśnie czy ludzie teraz latają na miotle itp, przecież to też tylko słowa i zdania, nic takiego podobnie jak w Biblii, ale jednak w Jezusa wierzy sporo osób i tam gdzie padnie jedno ziarno zaczyna się rozrastać ta religia, czyli coś w tym jest.

   Ale lepiej krytykować nich sprawdzić samemu, nie dziwie się bo nagle by się okazało że jeśli to jest prawdą to cały światopogląd szlag trafił, i trzeba się jeszcze do błędu przyznać, ale ja jestem za inteligentny aby do błędów się przyznawać i samemu sprawdzać.

   Wybacz ale dla mnie dyskusja z Tobą nie będzie miała sensu, gdyż będziesz chciał udowodnić wyższość swojego twierdzenia nad moim, a mi na tym nie zależy.

   zadałeś pytanie udzieliłem odpowiedzi, nie pytałem się Ciebie o nic.

   pokaż spoiler A teraz jesteś dumny, bo kolejny katol który ucieka od dyskusji bo jeszcze dzięki twojej mądrości by dostrzegł że ta religia nie ma sensu. echh...

  •  

   @Doment: to nie uciekaj, ktoś ci każe? zresztą jak dla mnie skoro zlewasz Kościol to nie jestes katolikiem tylko chrzescijaninem. Zreszta argument że gdyby to były bzdury to jest słaby argument. Od kiedy ludzie sa znani z tego że wybierają racjonalnie? człowiek jest z natury irracjonalny

  •  

   @elo490500:
   ale ja nie uciekam, tylko kończę to co i tak się zakończy w ten sam sposób, a po co ja mam marnować czas na nie jałową dyskusję, bo ona tak będzie wyglądać, jak twoje przypisanie mnie i z kategoryzowanie do danego wyznania, jak pisałem słowa nie oddadzą tego, jednak ty wszystko co napisze wrzucisz w kategorie które masz wokół siebie, które nakład Tobie ten świat do głowy i według tych kategorii jest to irracjonalne, i niemożliwe.

   Dlaczego wiem że ta dyskusja tak się potoczy i nie ma całkowitego sensu, bo kto ma uszy niechaj słucha(ty i tak to weźmiesz do siebie w kategoriach tego świata).
   Sam byłem osoba która uważała że przekona każdego katolika że Bóg nie istnieje a kościół to czyste zło zamaskowane pod postacią religii. - i dyskusja w tamtym czasie nie miała zemną żadnego sensu.

   Zadałeś pytanie udzieliłem Tobie odpowiedzi.

   Nieważne i tak teraz napiszesz swoje, nie chcesz słuchać tylko dowodzić własnej nie zbitej racji, podobnie jak większość świata, takie jest właśnie twoje zdanie, te tak wyjątkowe i tylko twoje.

   Weź się spróbuj zagłębić w to sam, sprawdź ale tak naprawdę bo czy jeśli jeżdżę na rowerze to oznacza od razu że jestem kolarzem.

   Sprawdź Sam, czy tylko opierasz się na tym co Tobie ktoś powie....

   Powodzenia.

  •  

   @Doment: ale tu nie chodzi o przekonanie katolików tylko o ewolucję poglądów