Wpis z mikrobloga

jestem ciekaw jak amerykanie wyobrażają sobie wojnę z Iranem.

byłem tam kilkukrotnie i to co rzuca się w oczy na każdym kroku, to to że kraj ten jest ekstremalnie trudny do zdobycia. z jednej strony mamy góry które pokrywają praktycznie całą powierzchnię tego dużego (ok 6x wiekszy niż PL) kraju (pic rel), a jak wiadomo armie po górach nie lubią chodzić, w dodatku to teren który zawsze daje ogromny handikap broniącym się. druga rzecz, mniej oczywista to że w Iranie KAŻDY dom jest otoczony 2,5m murem, nierzadko przyozdobionym drutem kolczastym. trzecia rzecz - nawet nieprzychylni władzy Irańczycy, w sytuacji zachodniej agresji będą bronić swojego kraju do ostatniej kropli krwi, a jest ich tam 80mln z czego każdy facet po 2 letniej służbie wojskowej.

więc moim zdaniem jakakolwiek inwazja/wojna konwencjonalna jest skazana na porażkę.

#iran #usa #izrael #arabiasaudyjska #wojna #syria
a....._ - jestem ciekaw jak amerykanie wyobrażają sobie wojnę z Iranem.

byłem tam ...

źródło: comment_pog0wclvpIdpXMZCXBO75sYRmMdMCd8d.jpg

Pobierz
  • 23
@imateapot: Myślę że Amerykanie już wyciągnęli wnioski z tamtej porażki. Poza tym przejęli sentinela, a nie predatora. Więc albo mają już systemy auto-destrukcji albo po prostu zestrzelą tego drona w razie czego. Poza tym wiadomo że oprócz tego niebo się zaroi od F-22 i F-35 i poprzedzający atak tomahawkami.

Amerykanie jakieś wielkiej finezji nie mają w atakach, a startować mogą z Arabii Saudyjskiej i pewnie nawet Iraku gdzie zresztą cały czas
@imateapot: I co te Chiny zrobią? xD Bo chyba nie porównujesz potencjału militarnego Chin z krajem o największym budżecie na rozwój armii i milionami doświadczonych weteranów bo ten kraj nie wie co to pokój? xD

Chiny mogą co najwyżej coś #!$%@?ć, ale to nie jest problem dla USA bo to właśnie w USA siedzą inżynierowie lockheed martin i w razie czego bez problemu opracują coś nowego szybciej i lepiej bo już
@KochanekAdmina: ja bym tam Chin nie lekcewarzył. Z Chińskiej technologii też się śmiano, a Chińskie laptopy / urządzenia sieciowe / smartfony wypierają z rynku swoją zachodnią konkurencję.

To jest tylko kwestia czasu, kiedy Chińscy inżynierowie nauczą się robić śmiercionośne zabawki (tak jak wcześniej opanowali inne zaawansowane technicznie konstrukcje).

Chiny mają obecnie gospodarkę nr.1 ppd względem siły nabywczej (a od czasow 1 wojny światowej na wojnie walczy gospodarka a nie czlowiek).