Wpis z mikrobloga

Jaka jest opinia drogowych ekspertów na temat takiego manewru, że ktoś wjeżdża na pas z wyrysowanym poziomym znakiem P-8b (strzałka w lewo), a następnie jedzie prosto, gdyż już na skrzyżowaniu oznakowanie zmienia się na połączone ze sobą znaki P-8a oraz P-8b (strzałka na wprost + w lewo)? Ilustracja z google maps poniżej - chodzi o jazdę na wprost z lewego pasa. Pionowe oznakowanie przed skrzyżowaniem nakazuje skręt w lewo.

Street view: https://goo.gl/maps/1rVJEcx91DN2

#prawojazdy oraz #katowice bo stąd pochodzi przykład
egoistyczny_logistyk - Jaka jest opinia drogowych ekspertów na temat takiego manewru,...

źródło: comment_wIs6hp8DZOjyBeY7xeDfBU5cFDrjvLTl.jpg

Pobierz
  • 11
@egoistyczny_logistyk: to jest mega bez sensu, bo znam to skrzyzowanie z praktyki, tam masz skret w lewo zaraz przed tym pierwszym skrzyzowaniem gdzie nie mozesz wjechac, a zaraz za nim mozesz juz skrecic w lewo i jechac prosto ( ͡° ͜ʖ ͡°). Czesto sie zdarza, ze jak mam ten lewy wolny to na nim sie zatrzymuje, zeby jechac dalej prosto.
@egoistyczny_logistyk: puszczam tych co wjechali z geppertowej, ustawiam się na lewym do DTŚ przed każdym, kto próbuje #!$%@?ć na prosto. O dziwo, 18 na 20 osób wie, że robi źle i zwalnia przed moim kierunkowskazem. Z dwoma wdałem się w "ożywioną dyskusję", ale nie wiem czy dotarło ;)
@Trelik: w obu miejscach (tam gdzie poziome znaki wskazują tylko w lewo, jak i na samym skrzyżowaniu gdy już jest strzalka prosto i lewo) sygnalizacja jest wspólna dla wszystkich pasów ruchu i nie jest bezkolizyjna, tj. nie ma strzałek w środku świateł
@radziol88 w sensie, że gdyby mieli strzałkę w lewo, to by musieli zwracać (albo zmienić pas), a jak mają na wprost i w lewo to mogą zarówno skręcić w lewo jak i zwrócić wobec ich położenia podczas dojazdu do skrzyżowania bez potrzeby zmiany pasa