Wpis z mikrobloga

Eh Mirki... czy tylko ja uważam że zawód #grafika jest najgorszym zawodem świata. Nic tylko poprawki, siedzenie godzinami na stokach w poszukiwaniu "inspirującej" fotki, ciągłe wybrzydzanie, szparowanie brzydkich ryjów, zmiany koncepcji, przeformatowania, większe longoooo! A od czytania "co znosi psychika grafika" można dostać samounicestwienia.

Taki wykopowy programista to sobie napisze kod i nikt się go nie czepia bo nikt tego nie rozumie. Ma działać kiedyś tam i już. Jeszcze dostaje #15k za bycie dziwnym, przychodzenie w swetrze i w klapkach do roboty.

Zapraszam do konstruktywnej dyskusji.

#przemyslenia #przemyslenia #feels #praca
goorskypl - Eh Mirki... czy tylko ja uważam że zawód #grafika jest najgorszym zawodem...

źródło: comment_ESXGoAQvu3jUXghtANhWOjGCzYC2b21g.gif

Pobierz
  • 20
@goorskypl: Najgorsze jak pracowałem jako grafik było to że #!$%@? super zajebisty projekt klientowi, naprawdę coś dobrego nadającego się do oprawienia w ramkę. Ale to Janusz i panie kurła ja kce zwykły kalendorz z mojo firmo, dej tam to zdjencie i tło na zielono. Płace z góry.

I #!$%@? #!$%@? z twoją pracą, dizejnem, talentem, naklikaj kilka gówien jak z generatora i tak wygra.
@goorskypl: @goorskypl: Nie mam dużego doświadczenia z programowaniem czy pisaniem stron ale to ile czasu spędziłem na stackoverflow i w3 to moje. W ogóle grafika jest dużo prostsze niż programowania, zapomnisz średnika czy zrobisz literówkę w kilkusetwersowym kodzie i nie działa a w grafice usuniesz warstwę i naprawione. Pierwsza część twojego wpisu też w sumie dotyczy programistów
W ogóle grafika jest dużo prostsze niż programowania


@KrzysiuPG: Złóż katalog hurtowni akcesoriów meblowych w Indesignie i wypuść z tego coś zdatnego do druku przy założeniu, że dostałeś 3000 rysunków technicznych w jotpegach RGB. W Fotoshopie zaprojektuj 5 wersji wizytówki Januszowi, którego firma ma logo we wszystkich kolorach tęczy. W Premierze posklejaj film promocyjny, zrób z tego samoodtwarzające się zapętlone DVD. W Illustratorze zrób logo, potem "To logo jest bardzo ładne,
@goorskypl: Programiści webowi też czasami kibelek przesuwają podczas „wykończeniówki” czyli feedbacków. Powiesz, że ktoś design zrobił? Niby tak, ale świat nie jest idealny. Czasami to, co ładnie wygląda na PSD, nie zawsze współgra z dynamicznym contentem, klient/tester wklepie dane i czasami trzeba coś poprawić, a często też natrafia się na zwyczajną upierdliwość. Więc nie płacz tylko wyjustuj to do lewej xD
@goorskypl: Jeszcze jedno, współpracuję jako freelancer z agencjami, bardzo często twórca designu, czyli grafik, nadzoruje czy to co robię dobrze wygląda - i oni bardzo często są największymi upierdliwcami, gdyż widzą na tych swoich doskonałych monitorach za XXXX PLN rzeczy, na które nikt nigdy nie zwraca uwagi. #!$%@? tam jak ktoś mi wyśle design w ludzkim formacie jak Sketch/Xd ale #!$%@? się z odmierzaniem marginesów czy „kerningi” czcionek na podstawie PSD
@Bartholomew To jest tak przerażająco prawdziwe i smutne w kraju gdzie szacunek i zrozumienie marki czy wizerunku NIE ISTNIEJE. Pracownicy sądów robią błędy w liczbach prowadzące do zawałów, mylą nazwiska stron sporu i tworzą 'pomyłki oczywiste' za które nie odpowiadają bo są normą a jeśli zrobisz w materiałach jako grafik literówkę to jest dramat. A że treść nie powinna być twoim zadaniem to już nikt nie pomyśli nawet. Jesteśmy na poziomie jaskiniowców
Co wy macie z tymi średnikami. Naczytaliście się jakiś bzdur. 99% IDE to wykryje, ze nawet kodu nie musicie odpalać. Jeśli chodzi o to, ze programista ma coś napisać i to ma działać i już to jest to może prawda w przypadku maluch Januszpoli. W normalnej firmie, która ma trochę rigczu przed wdrożeniem każdego kodu jest on sprawdzany i musi zostać zaakceptowany przez np team leadera
po prostu człowiek orkiestra ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@marcelowy16: Ma to swoje złe i gorsze strony. Tak jest rzeczywistość w małych agencjach reklamowych, tu nie ma miejsca na specjalizację i myślenie "ale ja tego nie umiem". Jedno jest za to pewne - nudził się nie będziesz.

Ale tworzysz rzeczy, które później funkcjonują w przestrzeni publicznej - idąc miastem widzisz szyldy, plakaty, reklamy na telebimach swojego projektu i
@Bartholomew: No ja się już nauczyłem zaczynać PSD 2 HTML od....czcionek. Krój, grubości, rozmiary itd. Dlatego wolę takiego Sketcha, które exportuję do Zeplina i mam tam wygenerowane CSS oraz marginesy, które od razu uwzględniają wysokość właściwą linii tekstu (line-height).

Tez kiedyś robiłem bardziej na #!$%@? jak Twoi programiści, tylko że ja jestem freelancerem i ja dostaję kasę wtedy, gry robota jest zrobiona dobrze - więc lepiej jest poświęcić parę minut dłużej