•  

Ten uczuć gdy google tworzy AI które przeszło test Touringa :v nie wiem czy to jest fascynujące, czy może bardziej przerażające.
    #google #programowanie #sztucznainteligencja

źródło: youtube.com

•  

@Kondono: gość postawił bardzo istotne pytania.

Dobrze że google pokazało asystenta w tak ludzkim, codziennym kontekście, to szybciej wyzwoli dyskusję jak traktować AI w interakcji z ludźmi.

Chcialbym zwrócić uwagę że "bez trudu" można zrób c deep fake twojego czy mojego głosu.
      Czyli teoretycznie asystent mogły w moim imieniu i jako ja zadzwonić do klienta aby umówić/przełożyć spotkanie.
      To jest kolejną rozterka natury etycznej.

Ale na koniec małe otrzeźwienie.

To nie my będziemy dzwonić asystentem do fryzjera.
      To cyfrowi przedstawiciele firm będą do nas dzwonić z ofertami albo odbierać telefony na infolinii.
      Taki automat może zfwojic z ofertą kredytową i zaproszeniem na spotkanie 24h kosztując ułamki centa za rozmowę.
      Albo odbierać nasz telefon że zgłoszeniem awarii albo pytaniem. Już nie będzie "aby porozmawiać o fakturach wybierz 3".

Asystent i fryzjer to zasłona dymna.

•  

@Kondono: “Any AI smart enough to pass a Turing test is smart enough to know to fail it.”
      ― Ian McDonald

•  

@Kondono: Przerażające, a jednak coś pięknego. To się dzieje na naszych oczach.

•  

@Kondono:
      No to teraz dla jajec załączam głos mojego kolegi z pracy i niech dzwoni do szefa mu naubliżać.
      heheheheh.
      Albo niech glos kaczyńskiego mówiący o tym że pis jest zły.
      Albo w sądzie jako dowód w sprawie.
      Ahhhh tyle pojebanych akcji przez to będzie że już zbieram na ciężarówke popkornu ;P

+: AdireQ
    •  

Ciekawe czy się zapętlą jak trafią dwa na siebie, jak czatboty na gg

•  

@Kondono po polsku jak by mial mówić to by się zesrał, tak jak te wszystkie siri, gogle now i inne gówna do których się mówi, więc spokojnie XD

•  

@Kondono: 7 lat temu cleverbotowi zabrakło 4% do przejścia takiego "testu", nie ma sie czym podniecać za bardzo.

•  
      bialapodlaska78

0

@graf_zero: na wykopie za 10 lat będą same duplexy różnych firm

•  

@Kondono: Po pierwsze, jeśli naprawdę przeszła (ta SI), test Turinga, to jedynie w języku angielskim i to w dialekcie amerykańskim. Co robi sporą różnicę, każdy język to inny stopień złożoności i niuansów oraz zupełnie inne postrzeganie rzeczywistości. Jestem pewny, że tak samo zaawansowana SI nie przeszłaby testu w języku polskim albo rosyjskim. Po drugie, nie wiadomo jak ten test był przeprowadzony, tzn. ile osób brało udział w badaniu, jak bardzo różniły się możliwościami i zdolnościami psychicznymi, wiekiem, płciom itd. Poza tym, jaki był rozkład wyników? Przecież równie dobrze, mogli postawić mało rozgarnięte dziecko, które stwierdziło, że tak rozmawia z człowiekiem i już, oficjalnie ogłoszone — SI przeszła test Turinga, oszukała człowieka.
      A może po prostu, to człowiek dał się oszukać?

•  

@frogkiller: Nie prawda, ten cytat ma zastosowanie, ale tylko i wyłącznie, jeśli mówimy o samoświadomych maszynach i test Turinga nie ogranicza się do czatu głosowego, a do całościowego poznania, kiedy maszyna ma ludzkie ciało. Poza tym to, co zaprezentowało Google, to nic niezwykłego. Cała magia i świetność tej iluzji polega na bardzo dobrej i naturalnej syntezie głosu. Reszta, czyli umiejętność prowadzenia rozmowy (na tym poziomie), to jest standard już od jakichś 8 lat.

•  

Co robi sporą różnicę, każdy język to inny stopień złożoności i niuansów oraz zupełnie inne postrzeganie rzeczywistości.

@Szykotym87: Z tego co mi się o semantyce naturalnych języków ludzkich obiło o uszy to są one dość równoznaczne. Raz że wszystkie języki są wytworem mózgów o podobnej anatomii, myślących w podobny sposób. A dwa że wszystkie te języki służą do opisu tej samej rzeczywistości zawierającej te same wzorce. Ponoć nawet charakteryzują się zbliżoną przepustowością pomimo że niektóre z nich generują więcej głosek w jednostce czasu.

Tłumaczenie semantyczne całych zdań jest już wykorzystywane w translatorze Google. Możliwe że Google nie ma po prostu ekonomicznego uzasadnienia aby implementować i dostrajać wirtualnych asystentów do języka polskiego. Szczególnie że nasi rodacy mają zamiłowanie do blokowania reklam - kult cwaniactwa wiecznie żywy.

•  

@AdireQ: Obrazowanie nawet wśród podobnych sobie językach słowiańskich jest znacząco różne. Co dopiero między angielskim i polskim. Jest taka świetna książka „Wartości w językowo-kulturowym obrazie świata Słowian i ich sąsiadów”, wydana przez uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Serdecznie ją polecam, ukazuje jak złożonym, jest problemem — filozofia języka, analityka rzeczywistości. Jestem przekonany, że nawet gdyby udało się stworzyć SI na takim poziomie w naszym języku, to przy rozsądnych założeniach eksperymentu, czyli odpowiedniej ilości osób (dajmy, chociaż 1000 osób), różnego wieku, płci i inteligencji, wymaganej do oszukania, nie udałoby się jej przejść testu.

+: AdireQ

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Chce zgasić światło przed snem, patrzę w stronę lampki a tu Kitku patrzy się na mnie.
    Nie zasnę dziś. Kitku chyba chce mnie wysłać na jakiegoś Questa!
    #koty #kitku #dziwnekotki

odpowiedzi (13)

Witam wszystkich w ten niespecjalny dzień lekko przed chorobowy jakiś, bo coś mnie bierze, ale już kuruje się specjalnym browarem.

Dziiiiiisiaj Specjal Jasny 30/100

+ Piło się go po szkole
    + Taki trochę trochę trochę ciut ciut ciemniejszy jakby jakiś baaaardzo lekki slod palony i ciut bardziej gorzki od zwykłych tyskaczy
    + 2,50 zl
    + Mam w domu dużo takich kufli kiedyś takich 15 letnich jak nie więcej
    + 6%

- Kiedyś jakieś było lepsze
    - Podobne do wszystkich innych podobnych sikaczy
    - Wcale nie takie specjalne
    - Im bardziej ciepłe tym gorsze

Piwko jest ciut lepsze od tyskich żubrów itp. A Chciałem naprawdę napisac że bardziej niż ciut lepsze, Ale chyba to nie to samo jak je zapamiętalem

Idę spać bo chyba pogoda daje znać i bierze jakieś przeziębienie. Rzadko choruje więc myślę że jutro wyzdrowieje XD

Słaba dziś ta recenzja, czyli taka jak zawsze

Mecz wygrany w siate, można iść spać
    Do jutra ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#100browarowchallenge #pijzwykopem #pokazmorde
    pokaż całość

odpowiedzi (61)

W Niemczech po wypiciu jednego piwa wsiadam w auto i odjeżdżam, jeśli 10m dalej złapie mnie policja i przebada alkomatem to puści mnie bez żadnych konsekwencji, dla nich jestem trzeźwym kierowcą.
    W Polsce jak wypije piwo i odczekam godzinę zanim wsiądę za kółko to jestem debilem bez wyobrażani!!! Mimo że wydychanym powietrzu będę w przedziale 0,0-0,1 promila.
    Mieszkam 10 lat w Niemczech, zawsze wydawało mi się że jedyne co nas różni to zarobki. Ale ten wpis uświadomił mi jak wiele mentalnych różnić tkwi między nami. W Niemczech normalny kierowca w Polsce debil bez wyobraźni, masakra jak płytko ludzie na to patrzą ciekawe czy ludzie plusujący ten komentarz mają świadomość że nie jedno krotnie wsiadając za kierownice zaspanym, zdenerwowanym, przeziębionym prowadzą samochód niejednokrotnie w gorszym stanie niż OP godzinę po wypiciu jednego piwa!

#gownowpis #emigracja
    pokaż całość

odpowiedzi (84)