•  

  Ten uczuć gdy google tworzy AI które przeszło test Touringa :v nie wiem czy to jest fascynujące, czy może bardziej przerażające.
  #google #programowanie #sztucznainteligencja

  źródło: youtube.com

  •  

   @Kondono: gość postawił bardzo istotne pytania.

   Dobrze że google pokazało asystenta w tak ludzkim, codziennym kontekście, to szybciej wyzwoli dyskusję jak traktować AI w interakcji z ludźmi.

   Chcialbym zwrócić uwagę że "bez trudu" można zrób c deep fake twojego czy mojego głosu.
   Czyli teoretycznie asystent mogły w moim imieniu i jako ja zadzwonić do klienta aby umówić/przełożyć spotkanie.
   To jest kolejną rozterka natury etycznej.

   Ale na koniec małe otrzeźwienie.

   To nie my będziemy dzwonić asystentem do fryzjera.
   To cyfrowi przedstawiciele firm będą do nas dzwonić z ofertami albo odbierać telefony na infolinii.
   Taki automat może zfwojic z ofertą kredytową i zaproszeniem na spotkanie 24h kosztując ułamki centa za rozmowę.
   Albo odbierać nasz telefon że zgłoszeniem awarii albo pytaniem. Już nie będzie "aby porozmawiać o fakturach wybierz 3".

   Asystent i fryzjer to zasłona dymna.

  •  

   @Kondono: “Any AI smart enough to pass a Turing test is smart enough to know to fail it.”
   ― Ian McDonald

  •  

   @Kondono: Przerażające, a jednak coś pięknego. To się dzieje na naszych oczach.

  •  

   @Kondono:
   No to teraz dla jajec załączam głos mojego kolegi z pracy i niech dzwoni do szefa mu naubliżać.
   heheheheh.
   Albo niech glos kaczyńskiego mówiący o tym że pis jest zły.
   Albo w sądzie jako dowód w sprawie.
   Ahhhh tyle pojebanych akcji przez to będzie że już zbieram na ciężarówke popkornu ;P

   +: AdireQ
  •  

   Ciekawe czy się zapętlą jak trafią dwa na siebie, jak czatboty na gg

  •  

   @Kondono po polsku jak by mial mówić to by się zesrał, tak jak te wszystkie siri, gogle now i inne gówna do których się mówi, więc spokojnie XD

  •  

   @Kondono: 7 lat temu cleverbotowi zabrakło 4% do przejścia takiego "testu", nie ma sie czym podniecać za bardzo.

  •  
   b.............8

   0

   @graf_zero: na wykopie za 10 lat będą same duplexy różnych firm

  •  

   @Kondono: Po pierwsze, jeśli naprawdę przeszła (ta SI), test Turinga, to jedynie w języku angielskim i to w dialekcie amerykańskim. Co robi sporą różnicę, każdy język to inny stopień złożoności i niuansów oraz zupełnie inne postrzeganie rzeczywistości. Jestem pewny, że tak samo zaawansowana SI nie przeszłaby testu w języku polskim albo rosyjskim. Po drugie, nie wiadomo jak ten test był przeprowadzony, tzn. ile osób brało udział w badaniu, jak bardzo różniły się możliwościami i zdolnościami psychicznymi, wiekiem, płciom itd. Poza tym, jaki był rozkład wyników? Przecież równie dobrze, mogli postawić mało rozgarnięte dziecko, które stwierdziło, że tak rozmawia z człowiekiem i już, oficjalnie ogłoszone — SI przeszła test Turinga, oszukała człowieka.
   A może po prostu, to człowiek dał się oszukać?

  •  

   @frogkiller: Nie prawda, ten cytat ma zastosowanie, ale tylko i wyłącznie, jeśli mówimy o samoświadomych maszynach i test Turinga nie ogranicza się do czatu głosowego, a do całościowego poznania, kiedy maszyna ma ludzkie ciało. Poza tym to, co zaprezentowało Google, to nic niezwykłego. Cała magia i świetność tej iluzji polega na bardzo dobrej i naturalnej syntezie głosu. Reszta, czyli umiejętność prowadzenia rozmowy (na tym poziomie), to jest standard już od jakichś 8 lat.

  •  

   Co robi sporą różnicę, każdy język to inny stopień złożoności i niuansów oraz zupełnie inne postrzeganie rzeczywistości.

   @Szykotym87: Z tego co mi się o semantyce naturalnych języków ludzkich obiło o uszy to są one dość równoznaczne. Raz że wszystkie języki są wytworem mózgów o podobnej anatomii, myślących w podobny sposób. A dwa że wszystkie te języki służą do opisu tej samej rzeczywistości zawierającej te same wzorce. Ponoć nawet charakteryzują się zbliżoną przepustowością pomimo że niektóre z nich generują więcej głosek w jednostce czasu.

   Tłumaczenie semantyczne całych zdań jest już wykorzystywane w translatorze Google. Możliwe że Google nie ma po prostu ekonomicznego uzasadnienia aby implementować i dostrajać wirtualnych asystentów do języka polskiego. Szczególnie że nasi rodacy mają zamiłowanie do blokowania reklam - kult cwaniactwa wiecznie żywy.

  •  

   @AdireQ: Obrazowanie nawet wśród podobnych sobie językach słowiańskich jest znacząco różne. Co dopiero między angielskim i polskim. Jest taka świetna książka „Wartości w językowo-kulturowym obrazie świata Słowian i ich sąsiadów”, wydana przez uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Serdecznie ją polecam, ukazuje jak złożonym, jest problemem — filozofia języka, analityka rzeczywistości. Jestem przekonany, że nawet gdyby udało się stworzyć SI na takim poziomie w naszym języku, to przy rozsądnych założeniach eksperymentu, czyli odpowiedniej ilości osób (dajmy, chociaż 1000 osób), różnego wieku, płci i inteligencji, wymaganej do oszukania, nie udałoby się jej przejść testu.

   +: AdireQ