Wpis z mikrobloga

#boks
Nowa trzynasta runda.
Na wstępie napiszę że jestem ogromnym fanem Tysona więc nie jestem obiektywny.
1. Te kilkanaście miesięcy ćpania i picia alkoholu nie wyrządziły zbyt wielkich szkód w 150 kg ogromnym zdrowym młodym organizmie. Napewno nie takich żeby przy pomocy dietetyków lekarzy i trenerów nie dało się nadrobić.
2. Ogromnym atutem Furego jest to że teraz wielu go lekceważy niedoceniajac tego "szalonego" stylu. Tak jak mówisz w materiale to jest cholernie ciezki przeciwnik i bardzo niewygodny. Ogromnym zasięg rąk, niesamowita praca nóg, duża siłą wynikająca z wagi i rozmiaru do tego bardzo dobra szybkość. Jednym słowem Tyson Fury ma wszystkie atuty by być mistrzem świata.

3. Moim zdaniem AJ jest do przejścia i sam Joshua zdaje sobie z tego sprawę dlatego walkę będzie odkładał jak najdłużej się da. Jeśli chodzi o Wildera to uważam z to właśnie z nim Tyson miałby większy problem niż z AJ. Na ten niewygodny styl potrzebny jest też bokser który walczy nie szablonowo i trochę szalenie i to właśnie "wiatraki" Wildera mogą być tym sposobem by pokonać Furego. Marzę by jak najszybciej zobaczyć te walki.
4. Podsumowując. Wszystko się okaże w ciągu pierwszych 2-3 walk Tysona Furego. Ważniejsza od formy fizycznej w tym momencie jest formą psychiczną i to jak długo jest w stanie wytrzymać bez melanżu.
Trzymam kciuki mocno za niego bo uważam że w tym smutnym i szarym świecie ktoś taki jak Tyson fury jest potrzebny. Dla mnie to klasyczny etos pięściarza mamy drogę na szczyt był upadek mamy powrót i to wszystko cygan z robotniczej dzielnicy Manchesteru, scenariusz na film sam się pisze. Typowy "working class hero".

https://youtu.be/uNtjJgkuCY4
  • 2
@wielad: IMO wiatraki Bronze Bombardiera wyrządzą szkody wyższemu przeciwnikowi, w dodatku szybkiemu jak Fury, dotąd Wilder obijał tylko jednego o podobnym wzroście, reszta przeciwników była sporo niższa albo z niższej półki