Wpis z mikrobloga

167854 - 68 = 167786

Czołem! Dzisiejszy, prawie 70 kilometrowy trening.

Tutaj muszę zapytać o radę: jak powinno jeździć się na dłuższych dystansach, żeby utrzymywać niezłą prędkość? Mam tu na myśli, że w miarę spokojnie jeżdżę z prędkością 25-26 kilometrów na godzinę (jak jest fajny asfalt i nie wieje wiatr, to udaje mi się też przez parę km utrzymywać prędkość ponad 30 km/h. Niestety, po pokonaniu powiedzmy 50 km (szczególnie, gdy trzeba zmagać się z wiatrem), coraz trudniej mi trzymać to tempo i spada do 25 i niżej. Czy powinienem trenować jazdę na jak najcięższych przełożeniach (np 3x8, 3x9), czy właśnie raczej na niższych (3x6)? Może jeszcze całkiem inaczej. Nie ukrywam, że chciałbym móc utrzymywać tempo 27km/h trochę dłużej (powiedzmy 100 kilometrów ze średnią prędkością 27-28 km/h).

Z góry dzięki za wszystkie rady.
#rower #rowerowawarszawa

Statystyki:

Dystans: 68 km
Wertykalnie: 103.632m(↑63.094m/↓40.538m)
Czas: ◷02:37:07
Średnie tempo: 2:18 min/km
Średnia prędkość: 26,04 km/h
Kalorie: 1704 kcal
Średni puls: ❤144bpm
Maksymalny puls: ❤177bpm

W tym tygodniu to już 68km!
#rowerowyrownik #ruszwarszawa

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

Pobierz ludi_anderson - 167854 - 68 = 167786

Czołem! Dzisiejszy, prawie 70 kilometrowy tre...
źródło: comment_Sh3iUZZOAYS3wb1VaTHCYU4PNHvg56Bg.jpg
  • 7
Czy powinienem trenować jazdę na jak najcięższych przełożeniach (np 3x8, 3x9), czy właśnie raczej na niższych (3x6)? Może jeszcze całkiem inaczej.


@ludi_anderson: przerzutki są po to żeby ich używać, a nie cisnąć cała trasę na jednym przełożeniu. W uproszczeniu powinno się trzymać ok 90 obr/min.
A utrzymanie tempa na długim dystansie to kwestia przejechania odpowoedniej liczby kilometrów dla nabrania formy. W tydzień tego nie zrobisz
@ludi_anderson: po prostu żeby jeździć, trzeba jeździć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wczoraj na lekkim kacu po Juwenaliach zrobiłem 123 km ze średnią prawie 32. Zero naginania, luźna jazda nad jeziorko. Kręć kilometry, staraj się dobrze jeść, a reszta sama przyjdzie :)