Wpis z mikrobloga

Elo motoryzacyjne mirki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przymierzam się do kupna pierwszych 4 kółek. Niestety, jestem laikiem jeśli chodzi o samochodowe bebechy, ich jakość, awaryjność itp w poszczególnych modelach, dlatego chciałbym prosić o radę ekspertów z mirko( ͡° ͜ʖ ͡°)
Budżet dupy nie urywa - do 10 000 zł. Starczy ledwie na jakieś wiekowe autko dlatego też nie zamierzam szaleć, ale zależy mi na:
- benzyna + lpg
- raczej hatchback niż sedan
- jeśli chodzi o moc to niech ma te 100 KM
- no i standardowo: nie chciałbym żeby psuł się co chwilę i żeby była szansa znalezienia egzemplarza w miarę przyzwoitym stanie

Będzie jeżdżone głównie po mieście, raz na miesiąc lub dwa niewymagająca trasa 160 km w jedną stronę.
Na razie myślę o:
- Opel Astra G
- Ford Focus 1 (2 w tej cenie raczej nie dorwę?)
- Toyota Corolla E11 1.6 lub E12
- Fiat Stilo (chociaż czytałem opinie, że to kiepski pomysł)
- Seat Leon

Najbliżej jest mi do Astry, ale jak mówię nie znam się specjalnie na jakości bebechów w poszczególnych modelach.
Co sądzicie? Nada się coś z tego? Oczywiście jestem otwarty na inne propozycje( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z fartem mireczki( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pierwsze4kola #kupautozmikro #motoryzacja #samochody #pytanie
  • 20
@bihu: miałem Leona, najtańszy w utrzymaniu nie jest (niby vw, audi tylko znaczek inny), ale nie zbankrutujesz. Największy problem (Leon 1) to lanie się wody do środka. Fabrycznie #!$%@? coś i gnije środek jak jak nie suszysz. Nie każdy to miał ale bardzo dużo modeli.
Rozpatrz merca A klasę, ale te starsze do 2000, części tez niedrogie a przyjemnie w miarę, mam i się cieszę.
@Bartex16: Faktycznie, zapomniałem o civicu ( ͡° ͜ʖ ͡°) VII mi się podoba, masz jakieś info na jaką wersję silnika, rocznik zwracać uwagę?

@Mam_beznadziejne_zarty: Rozpatrzę. Poza rocznikiem na co trzeba by zwrócić uwagę?

@Atreyu: Do 10k można ją dostać w przyzwoitym stanie?

I jeszcze jedno - warto szukać w Polsce czy najlepiej ciągnąć bezpośrednio z zagramanicy, oczywiście przez zaufane źródło?
@bihu: raczej nie są wybitnie awaryjne (1.6). Raczej standardowo jak przy zakupie auta. Jechałem takim samym modelem z takimi samymi parametrami tylko 2k10 o ile pamietam i odniosłem wrażenie ze jest zamulony bardziej - podobno ma jakieś filtry nawsadzane czy cholera wie co i zabawy z tym. I warto zwrócić uwagę czy skrzynia nie hałasuje (autom) bo najczęściej to łożyska a to się wiąże z wyjmowaniem silnika.
Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z tym stilo? Pomagałam ojcu kupić w zeszłym roku coś do 10k. Trochę się znamna fiatach, resztę wyczytałam o tym modelu i jedyne co może się pierdzielić w tym aucie to elektryka. 15k już zrobione, auto w idealnym stanie do tej pory nic nie siadło. To naprawdę fajne wozidełko, jtd jest niezawodne, oczywiście jak lejesz selenie jak do każdego fiata.
@panczekolady: Czy ja wiem? Znacznie brzydsze auta jeżdżą po drogach. 5d ma dyskusyjną urodę ale 3d ma już dużo lepszy tył. Jak się ma ograniczony budżet to jest moim zdaniem jeden z lepszych wyborów. Serwis i części są bardzo tanie, spalanie w dieslu jest super. No i ma nawet kopa, zwinnie wyprzedza, a jadąc solo tą wersją 115 konną wycisnęłam z niego te 210 km/h
@TSoprano: Corolla E11 czy E12? Polecasz którąś?

@Samuraj_CZAK: @Bartex16: Dzięki panowie. Skłaniam się bardziej ku modelom z silnikiem 1.6.

@Martiniquaa: Piszesz o dieslu, a jak z benzyniakami? Lubią się z gazem? Powiedzmy, że szukam wersji 1.6.

@wuji: Dzięki, szukam raczej czegoś z czym nie musiałbym iść na start do warsztatu.
@bihu: Lubią się z gazem. Jeśli nie będziesz go mocno męczył to wystarczy nawet tańsza sekwencja, jak będziesz kręcił na wysokich obrotach to warto zainwestować. Chyba że trafisz już egzemplarz z gazem - to jeśli nie była robiona u jakiegoś Janusza, to będzie Ci służyła długo i tylko raz do roku serwis. Ale to akurat tak jak ze wszystkim w motoryzacji.