Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Przyśniło mi się dziś, że mój kolega i moja koleżanka (oboje znam od lat, ale oni się nie znają) poznają się na domówce u mnie i wpadają sobie nawzajem w oko i potem zaczynają się spotykać. Jako że preferuję styl życia XD, obojgu opowiedziałam o tym śnie, z delikatną sugestią, że może by było fajnie. Oboje są teraz wolni i po tym, jak każdemu z nich opowiedziałam o tym drugim (pozytywne rzeczy, ale niezmyślone), wykazali zainteresowanie i poprosili o wymianę kontaktów, bo w sumie czemu nie.

  Plusujących ten wpis zawołam, jeśli się spotkają i okaże się, że na podstawie proroczych snów mogę zostać swatką ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #rozowepaski #niebieskiepaski #podrywajzwykopem #sny #randkujzwykopem
  pokaż całość

  odpowiedzi (29)

 • avatar

  Powiedzcie mi co stare baby z wózkami robią w autobusie o 6:30? Dokąd one jadą, jaki bazar otwiera się tak wcześnie? Dlaczego trzeba kupić jajka i pietruszkę przed świtem?

  Mnóstwo pytań, brak odpowiedzi.

  #pytanie #starebabyjebacpradem #ztm

  odpowiedzi (41)

 • avatar

  R, jak rezonansowe drewno.
  Wszyscy wiemy, że instrumenty muzyczne są z drewna. Wszyscy wiedzą, że to nie może być pierwszy, lepszy kawałek drewna. Mało kto jednak wie, czym tak naprawdę drewno rezonansowe odróżnia się od innych.

  Przyszłe skrzypce powinny mieć równomierne słoje, niewielką gęstość i odpowiednią barwę. Najczęściej to świerk, jodła lub jawor, buk, brzoza, jesion, grab i kilka innych.

  Drewno na gitary musi leżakować co najmniej 5 lat. Instrumenty smyczkowe będą wymagały nie mniej niż 20 lat sezonowania.
  Poszukiwacze najlepszego drewna rezonansowego twierdzą, że magia zaczyna się już na poczatku, bo na ścięcie wybranego drzewa drwale mają tylko jeden dzień w roku. Tuż po pierwszych przymrozkach. Ile w tym czaru, a ile prawdy wiedzą tylko lutnicy, których zawód właściwie od 300 lat nie zmienił się prawie w ogóle. Może oprócz oświetlenia w pracowni.

  #ciekawostki #las #drzewo #instrumenty #zrobtosam #wiedza
  pokaż całość

  odpowiedzi (44)