•  

  Japońskie jedzenie i mała buteleczka ciepłego sake, Singapur, cena ok. 160 zł.

  Zestaw różnych małych dań kuchni japońskiej. Nie wiedziałem dokładnie na co się zdecydować, nie było zdjęć w menu, a nie chciało mi się o wszystko wypytywać, więc wziąłem taką deskę rozmaitości. Do końca nie wiedziałem co będzie podane, bo o tym decyduje szef kuchni, ale zerkając na inne stoliki, mniej więcej wiedziałem czego się spodziewać.

  Cena wyższa niż normalnie wydaje na kolację, ale jak na ładną i oryginalną restaurację w Singapurze to naprawdę nie jest jakoś bardzo dużo.
  Singapur to miejsce gdzie można zjeść właściwie za każdą cenę. W popularnych hawker centerach można się najeść za parę dolarów. Ale jest też masa ładnych restauracji z dużo wyższymi cenami.
  To miejsce poleciła mi jedna znajoma, więc postanowiłem spróbować. Dość mała restauracja w jednym z centrów handlowych, serwujące kuchnię japońską, ale w dość nietypowym, oryginalnym wydaniu.

  Jedzenie bardzo smaczne - sashimi przepyszne, rozpływające się w ustach, tempura i kurczak nie za tłuste, pieczony łosoś naprawdę smaczny.

  #ciekawostki #jedzenie #foodporn #azja #singapur #japonia #jemprzeciez

  źródło: fromapp.jpg

  •  

   @kotbehemoth Kuurła ślinka mi leci. Muszę w końcu kupić bilet do Singapuru bo nie wytrzymie

  •  

   @E-Force: Jakby co to od wtorku masz bezpośrednie połączenie z Wawy, LOTowskim dreamlinerem.
   Ale szczerze pod względem kulinarnym Singapur jest przeciętny. Tzn. jeśli chcesz wydać masę kasy i polansować się w ładnych restauracjach to jak najbardziej jest to dobre miejsce. Ale jeśli chodzi o pyszną azjatycką kuchnię to moim zdaniem jest wiele lepszych miejsc :)

  •  

   @kotbehemoth
   Bardziej chodzi o dobrą kuchnie. Plastikowe krzesełka i chodzące obok karaluchy mi nie przeszkadzają. Jakie to miejsca? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   @E-Force Jeśli chodzi o jedzenie to moim nr 1. jest Penang w Malezji. Na jednej wyspie znajdziesz mnóstwo pysznego jedzenia w przyzwoitej cenie.
   Lepsze niż w Singapurze jedzenie moim zdaniem jest też - z tych miejscach co byłem - na Tajwanie (choć na mikro są ludzie co się nie zgodzą;), w Hongkongu, Korei i Japonii

   +: E-Force
  •  

   na Tajwanie (choć na mikro są ludzie co się nie zgodzą;)

   @E-Force
   @kotbehemoth

   Kuchnia Tajwańska jest delikatnie mówiąc...dziwna :) jak lubisz mdłe i mało przyprawione, słodkie dania to spoko. Jak juz wspominałem wcześniej jest to najmniej smaczna kuchnia, jaką próbowałem w życiu xD ale wiadomo, co tam kto lubi :) Na pewno warto przynajmniej spróbować :)

  •  

   @fuji może jakbym dłużej posiedział to też bym odniósł takie wrażenie :) mam nadzieję że kiedyś tam wrócę i będę mógł zweryfikować

   +: fuji