Wpis z mikrobloga

Cześć mirki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Stworzyłem animacje "jak pracują nerki?". To debiutujący odcinek i wiele jest do poprawy ale nie ukrywam trochę się napracowałem i chciałbym trafić do jak największej liczby osób-> zrobiłbym wykopalisko ale jutro mam urodziny i boję się że będzie dużo "zakop". Wiecie nie chce żeby w urodziny było mi przykro ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#nauka #ciekawostki #biologia #pytanie i mam nadzieje że #gruparatowaniapoziomu

Czy materiał "jak pracują nerki?" jest wart wykopaliska?

  • Tak 73.1% (106)
  • Nie 26.9% (39)

Oddanych głosów: 145

ArseneWengerTheAnimatedSeries - Cześć mirki ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ
Stworzyłem animacje "jak pr...
  • 21
@cooles: Tak jak pisałem wyżej to jest pierwszy odcinek z wielu, każdy od czegoś zaczynał. Możesz zostawić suba i śledzić rozwój kanału ( ͡° ͜ʖ ͡°) zapisze sobie twój profil i podeśle ci drugi odcinek do oceny/porównania :)
@Jack_Daniels_Ze_Szklanki: Jakie 180 litrów to niemożliwe jak oni to policzyli mieli jakąś miarke kuchenna czy poszli na odwage i odrazu sie zapytali nerki co ona #!$%@? że nie
@ArseneWengerTheAnimatedSeries: Film sugeruje jakoby nerki mogły rozpoznawać, które związki zawarte we krwi / moczu są korzystne, a które nie dla organizmu. W rzeczywistości nic takiego nie ma miejsca - po prostu dla sybstancji endogennych, które są niezbędne dla funkcjonowania organizmu istnieją przenośniki pozwalająca zmniejszyć ich straty poprzez ich zwrotne wchłanianie w kanalikach nerkowych ( np. przenośnik GLUT4 dla glukozy). Ksenobiotyki, które nie mają odpowiedników strukturalnych wśród cząsteczek występujących na codzień w
@ArseneWengerTheAnimatedSeries: wiem, że chodziło raczej o filmik dla normalnych ludzi, a nie kurs na uczelnie medyczne ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale mimo wszystko na przyszłość mógłbyś wchodzić w tematy nieco głębiej. Wizualnie jest fajnie. Muzyczka mogłaby być głośniej. Zrób sobie popfiltr z pończochy, bo chwilami słychać przedmuchy. :P W ogóle -- nie jestem fachowcem, ale wydaje mi się, że mikrofon ustawiłeś nieco za blisko. I faktycznie brzmisz