Wpis z mikrobloga

Chcę zacząć swoją przygodę z #rolki i z racji tego mam do was pytanie. Czy kupno rolek przez internet obarczone jest dużym ryzykiem wyboru złego ich rozmiaru? Czy pomimo iż dokładnie zmierze długość stopy i zamowie teoretycznie odpowiedni rozmiar to mogą mnie gdzieś uciskac, sprawiać dyskomfort itp?
Tak zdaję sobie sprawę z tego że rolki jest najlepiej przymierzyć i sprawdzić czy wszytko jest ok, ale ze względu na małą ich dostępność w moim mieście i o wiele niższe ceny w sklepach internetowych wolałbym je zamówić.
  • 9
@oxxymiron najlepiej przymierzyć taki sam model w sklepie stacjonarnym i potem zamówić przez internet. Przy doborze rozmiaru rolki dobrze, żeby stopa była "popołudniowa", czyli lekko zmęczona dniem i napuchnięta.
Co do pomiaru dlugosci stopy to stajesz przy ścianie tak by pięta dotykała ściany lekko i robisz taki przykuc jak narciarze czy rolkarze. Najlepiej długopisem obrysować dużego palucha i włala mamy długość wkładki.
Jednak czasem lepiej ubrać rolkę na żywo.
Uwaga bo niektórzy
Czy kupno rolek przez internet obarczone jest dużym ryzykiem wyboru złego ich rozmiaru?


@oxxymiron: Tak, jako osoba co kupiła dla siebie ponad 20 par rolek, tak, jak nie wiesz jest spora szansa, że nie dopasujesz dlatego jak ludzie piszą, najpierw do sklepu przymierzyć o ile w internetach kupisz taniej. Rolki to więcej jak drugie buty.