Wpis z mikrobloga

Zacząłem wchodzić into #programowanie, a właściwie c++. Jako, że najlepszą formą nauki jest praktyka, to postanowiłem stworzyć program, który będzie pobierał z pewnej strony z x odnośników konkretne dane, które będę później odpowiednio przetwarzał.
Staram się powoli budować poszczególne puzzle z których stworzę program. Obecnie skupiam się nad pobraniem pliku - danych strony (nie wiem jak to nazwać), z których w następnym etapie wyciągnę dane, które mnie interesują. Mam z tym niestety problem.
Czytałem o libcurl, lecz nie wiem jak się za to zabrać. Mirki, pomóżcie. Jakieś wskazówki? Wykorzystać inną bibliotekę?

#naukaprogramowania
  • 12
@Xtal: do dzieła

@rekoj: Właśnie to robię, jednak zastanawiałem się czy w dobrym kierunku (curl) podążam. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@ponton: Przeglądałem listę przykładów, ale nie wiem czemu pominąłem ten przykład, więc dzięki!
@PelenSpokoj: O to też pytam, ponieważ obecnie jestem w fazie dziecka, które zaczyna chodzić, wszystko go ciekawi, ale do końca jeszcze nie wie co do czego i dlaczego, więc jeśli masz jakieś sugestie, to chętnie poczytam.
@Kolarzino: Moim zdaniem cpp jest ciężki na początek zabawy z programowaniem. No i rynek wygląda nienajlepiej, szczególnie dla juniora.
Spórbuj Pythona, Javy albo C#. Bardzo przyjemnie się uczy tych języków i o pracę o wiele łatwiej.
@Kolarzino tak

obojętne od czego zaczniesz, uczysz się programować późniejszy rozwój będzie na zasadzie nauki składni nowego języka i frameworkow, cpp jest o tyle fajny że łączy zagadnienia języków wysokiego poziomu jak i niższego.
@PelenSpokoj: @rekoj: @ponton: @gozwei: Przekonaliście mnie, zabieram się za pythona. Jest jakieś źródło wiedzy "must have"? Znalazłem na szybko kilka kursów z których jeden zacząłem przerabiać, żeby coś liznąć. Później wrócę do taktyki tworzenia programu i nauki jednocześnie. Powodzenia Mirki i dzięki za wskazanie drogi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)