Wpis z mikrobloga

  • 2
Jak wygląda zwrot produktów na Amazon.de? Kupiłem zegarek, jednak rozmyslilem się. Odrazu anulowalem zamówienie, dostałem jednak odpowiedź negatywna, że przesyłka jest pakowana. Teraz mogę jej nie przyjąć, i obciąża mnie kosztami przesyłki? Czy przyjąć i po prostu odesłać w opakowaniu i pewnie też koszt przesyłki pokryje ja? #amazon #zakupy #kiciochpyta
  • 23
@woleratler: @mamajasia12: @LaX:
Gwoli wyjasnienia i na przyszlosc jakby ktos szukal. Przesylka o wadze 2.5kg odsylana do amazonu.
1. Zglaszasz wysylke przez www, oni sami decyduja dokad wysylasz przesylke i czy masz to zrobic sam, czy przysla kogos (zazwyczaj sam).
2. Drukujesz otrzymane od amazonu papiery (3 sztuki) dwie nalepiasz na pudelko, trzecia w lape i idziesz wysylac.
3. Ja wysylalem poczta polska do Lipska, zaplacilem 58zl. Po wypelnieniu
4. Dopilnuj zeby na kopi dowodu nadania ktory dostaniesz, byl podpis twoj, pieczatka urzedu pocztowego i WYRAZNIE widoczna kwota oplaty (mozna sprobowac poprosic o paragon).


@PurpleHaze: polecam zapłacić kartą - wydruk z terminala z kwotą.
@LaX: opowiem jak to było w moim przypadku. Zamówiłem słuchawki. 2 dni po zamówieniu pojawiła się na nie promocja. Nie chcieli wyrównać ceny do nowej niższej, ale poradzili bym nie odbierał przesyłki i równolegle zamówił drugie taniej. Fuck logic. Nie płaciłem za żadne przesyłki. Była darmowa w obu przypadkach. Zwrot również. Tyle tylko że musiałem zamrozić dodatkową gotówkę. Koszt pierwszych zwrócili po ok 10 dniach, gdy te pierwsze wróciły do nadawcy.
8. Upominasz sie do supportu o zwrot za przesylke, poprosza cie o skan dowodu nadania i zwracaja kwote na konto.


@PurpleHaze: jak ja odsyłałem wadliwy przedmiot to kasę za wysyłkę miałem na koncie po 3h po wysłaniu. Od razu po powrocie z poczty wysłałem zdjęcia i mi zwrócili.
Panie i Panowie, te 30 dni na zwrot, to jest czas kiedy mogę zgłosić na stronie amazonu chęć zwrotu towaru, czy też w czasie tych 30 dni obligatoryjnie muszę towar odesłać? Tak się składa, że w ich systemie dzisiaj mija 30 dni na zwrot, a towaru nie zdążę dzisiaj odesłać, tylko jutro lub też w poniedziałek po weekendzie..