Wpis z mikrobloga

@Obles: Tak z ciekawości, dużo fantastyki w życiu czytałeś? Bo dla mnie Gra o tron nie była pierwszą czy drugą serią i uważam, że jest to niezłe, ale nie jest to jakieś wybitne. Niektóre wątki lepsze, inne gorsze, ale ogólna ocena to takie 7/10. Oczywiście każdy ma prawo do swojej oceny, ale odnoszę wrażenie że dużo osób czytających grę o tron to ludzie którzy wzięli się za to pod wpływem serialu
@Cinkito: nie jestem jakimś wytrawnym molem książkowym a ostatnimi czasy czytam co raz mniej, jednak coś tam liznąłem. Z fantasy przeczytałem takie tytuły jak:
- "Saga o Ludziach Lodu" (bodajże 54? książki [mały format, ale jednak!]),
- saga "Wiedźmin" (ofc.),
- "Dzieci Ziemi" (zatrzymałem się na 4 części i od 3 lat nie mogę przebrnąć przez te opasłe tomisko w których przez 20 stron jest opis fauny i flory :p) -
@Obles: jak serial jest mega, to na audiobookach usypiałem ( a jestem fanem audio ). Nie wiem, może spróbuję posłuchać po polsku, może jakiś lektor bardziej żywiołowy bedzie. Aczkolwiek angielskich książek słuchać po polsku to trochę słabe.
7/10 to wciąż wysoka ocena i myślę, że sam dałbym tyle (no, może 8), jak dla mnie got również nie jest dziełem kompletnym, ale jednak jako... niesamowite bym je określił, biorąc chociażby pod uwagę wpływ tego dzieła na popkulturę :)


@Obles: no tak, napisałem sam, że uważam że jest to dobra seria, ale nie wybitna. Got miał po prostu szczęście, że ktoś doszedł do wniosku, że fajny serial z tego będzie,