Wpis z mikrobloga

Siema Mireczki, mam problem z serwisem Samsunga i nie za bardzo wiem co teraz z tym zrobić.
Mój Samsung S7 dostał aktualizację, która niestety skończyła się tragicznie. Telefon zawieszony na procesie instalacji, nic nie da się zrobić. No nic, mam gwarancję, poprzez sklep w którym go kupiłem został wysłany do serwisu Samsunga. Dzisiaj dzwoni do mnie kobieta ze sklepu, że w serwisie twierdzą, iż ładowarka jest nieoryginalna (co jest niemożliwe, mam tylko tę jedną ładowarkę w domu, kupioną oryginalnie z telefonem, kabel też), że problem z telefonem jest winą właśnie tej ładowarki (zacięcie telefonu na instalacji aktualizacji winą ładowarki, co?) i albo zapłacę 70 zł za oryginalną ładowarkę albo odsyłają telefon z obciążeniem kosztów za proces. Nie dość, że jestem spłukany to w dodatku śmierdzi mi to trochę i mam przeczucie, że nawet jak zapłacę to i tak telefon nie zostanie naprawiony. Nie mam pojęcia co zrobić z taką sytuacją, gdzie się zwrócić albo pisać, żeby ktoś mi pomógł? Byłbym wdzięczny za każdą poradę.
#telefony #samsung #serwisgsm
  • 8
@ersafiks ja to nie rozumiem po co ludzie wysyłają na gwarancje ładowarkę jak potrzebny jest sam dowód zakupu...a nawet nie pierwsza gwarancje możesz oddać BEZ ZADNYCH PAPIERKÓW.
@archi3: kiedyś pytałem szajsunga o gwarancję na słuchawki i mi odpisali, że mam wysłać cały komplet wraz z telefonem... XD Skoro prawa słuchawka nie działała w każdym sprzęcie na kij miałem wysyłać zestaw z telefonem... ( _)
@archi3 cóż, pierwszy raz oddaję cokolwiek na gwarancję, a w sklepie powiedziano mi, że bez ładowarki nie przyjmą urządzenia. Z resztą, w takiej sytuacji serwis pewnie i tak zażądałby tej ładowarki prędzej czy później
@ersafiks też jestem z Warszawy i pracuje w jednym z serwisów tel(nie autoryzowany) oddaje masę tel na gwarancje (kilka tygodniowo) i zawsze sam tel ew dowód zakupu. Stara sztuczka serwisów jak nie wykupisz ładowarki powiedzą że sprzęt używany niezgodnie z instrukcją i po sprawie.
Ps polecam serwis na placu Europejskim