Wpis z mikrobloga

tldr


Przechodziłem obok parku. Miałem czas to wszedłem do parku. Plan na wejściu: usiąść poczytać, bo co będę siedział w mieszkaniu się kisił, nie? Idę, idę. Patrzę - siedzą ludzie. Na jednej ławce dziewczyna. Rzuciła się w oczy, bo gorąco, a ona w bluzie, długich spodniach, wzrok wbity w jeden punkt. Przeszedłem obok. Usiadłem dalej. Myślę sobie, że skoczę jeszcze do sklepu, bo upał, pić coś trzeba. Wróciłem ze sklepu z oranżadą w plecaku. Patrzę, dziewczyna dalej siedzi. Jej wzrok przesunął się o 6 stopni w kierunku północnym. Włączył mi się system ratowania świata. Chciałem uratować humor potencjalnej ofiary depresji.
Usiadłem trochę dalej, bo dużo osób było na ławkach obok niej, a ja nie jestem najbardziej śmiałym człowiekiem. Wygoglowałem "how not to give a f*&k". Przeczytałem pierwszy temat. Mogę iść. Idę, idę. Przystanąłem, - cześć, mogę usiąść? -Tak. Przesunęła się ze 2 cm w lewo. Usiadłem. Rozmawialiśmy naturalnie. Były momenty, w których pozwalaliśmy na dłuższe chwile ciszy. Nie czułem, że muszę coś powiedzieć, bo jest cicho. Nie pytałem czy jest smutna, dlaczego jest smutna, ani nic takiego. Pomyślałem, że może sama się otworzyć, będzie chciała coś wyrzucić z siebie, ale tak się nie stało. Po nieco ponad godzinie rozmowy po prostu stwierdziłem, że już pójdę. Podziękowaliśmy sobie za rozmowę i poszedłem.
Teraz dodajmy fakt, że mam dziewczynę, która uznała, że to co zrobiłem jest dziwne. Mój ziomek spytał czy była ładna. Jak powiedziałem, że nie to też powiedział, że dziwne. Chodzi o to, że nie miałem flirciarskich intencji. Wyrzuty sumienia mam jak oglądam się za innymi, a tutaj nie czuję, że zrobiłem coś nie fair w stosunku do mojej dziewczyny. Chciałem was zapytać co o tym sądzicie. Czy myślicie, że fakt iż miałem kilka lat temu depresję sprawia, że widząc takie smutne osoby widzę siebie i dlatego próbuję coś zrobić.

#psychologia #zwiazki #logikarozowychpaskow
  • 9
@danatus: grzeszysz myślą, mową, uczynkiem i zaniedbaniem, więc jakakolwiek próba interakcji z płcią przeciwną jest zdradą i twoja miła jest słusznie zła
@danatus: źle tldr napisałeś. Powinno być: "zauważyłem fajną laskę w parku, więc postanowiłem się do niej przysiąść i zabawiać ją rozmową"
@ruok: No właśnie. Rozumiem, że depresja jest ostatnio nadużywanym słowem i są bardzo skrajne przypadki depresji, ale nie każdy kto ma depresję siedzi w 4 ścianach.
@danatus ja #!$%@? to juz nie mozna z drugim czlowiekiem porozmawiac bo to od razu musi miec podtekst seksualny? xD #!$%@? masz to otoczenie chyba