Wpis z mikrobloga

Mam taki problem, mianowicie w moim Mercedesie zaczęły wypadać biegi. Na początku była to tylko 1, teraz zaczęła 2. Problem występuje najczęściej gdy chce ruszyć dynamiczniej, z gazem. Na ruszaniu ze sprzęgła też czasem wypadnie lecz rzadziej.
Silnik to 2.7CDI (bez żadnych chipów), skrzynia manual 6 biegowy.
Teraz pytanie, czy to po prostu wadliwa skrzynia biegów? Bo kupowanie nowej skrzyni, gdy problem będzie nawracał chyba mija się z celem.
Miał ktoś może podobny problem?
Po szukaniu w Googlach niewiele znalazłem, najczęściej mieli problemy z automatami.
Btw. ma ktoś pomysł jak wyszukać problem wybiegających biegów po angielsku? XD
#motoryzacja #w203 #mercedes
  • 14
@BerryJohn: Masz ten śmieszny pedał z lewej strony i go wciskasz jak chcesz zmienić bieg? xD

A tak na poważnie, to mi się wydaje, że wybierak i gdzieś luzy na wodzikach się porobiły. Ewentualnie zdejmij meszek i zobacz, jak pamiętam tam jest taki plastik który się wyrabia po latach/przebiegu. Występowało to jako część zamienna normalnie.
że nie trzeba go wciskać żeby zmienić bieg ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@BerryJohn: W swojej 190D zmieniałem czasami biegi bez sprzęgła z nudów xD W tamtym aucie przy dopasowaniu prędkości/obrotów wchodziły gładko jak ze sprzęgłem.
@BerryJohn: O proszę. Przeglądałem cały internet i nigdzie nie spotkałem się z tym problemem, a wchodzę na wykop i jest to samo co zdarzyło się u mnie... Od początku posiadania w203 miałem problem z 1 biegiem, ale piszą, że to normalne w tej skrzyni i raczej należałoby się przyzwyczaić. Ostatnio zaczęła szaleć dwójka, ale na razie jest ok. Coś znalazłeś u siebie?
@StolczykNaKiju: Ten sam silnik i przedlift? Szczerze, to coś tam myśleliśmy, żeby zmienić jakieś "zatrzaski" na pierwszym biegu. Niestety nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa, a czasu żeby to zrobić nie było xD. A 2 jak na razie spoko u mnie.
Chociaż teraz potrafi wywalić 1 bieg w taki sposób, że lewarek zostaje w miejscu, a przy dodawaniu gazu słychać tylko zgrzyt.
Zauważyłem też, że gdy z dwójki zredukuje na
@BerryJohn: A no właśnie, pomyliło mi się, ze u Ciebie tak było jak pisałeś o tym zgrzycie. U mnie właśnie wypadając raz wypadł tak, że coś się przyblokowało i nie mogłem wrzucić na luz xD Poza tą akcją wydaję mi się, że mamy identyczne objawy.