Gorące dyskusje ostatnie 12h

"10 stycznia 1992 roku sztorm na północnym Pacyfiku zmył z pokładu statku “Ever Laurel” 12 kontenerów, w tym jeden zawierający 29 tys. gumowych zabawek Friendly Floatees wyprodukowanych w Chinach na zlecenie amerykańskiej firmy The First Years. Znaczną część z nich stanowiły żółte gumowe kaczki.

Zabawki rozpierzchły się po świecie: dwie trzecie popłynęło na południe i wylądowało na brzegach Indonezji, Australii i Ameryki Południowej. Około 10 tys. z nich skierowało się na północ, osiadając na brzegach Alaski, a niekiedy nawet pokonując Cieśninę Beringa.

Niektóre kaczki pokonały ponad 27 tys. km, utknęły na całe lata w arktycznym lodzie, aby w końcu, w 2007 roku, dotrzeć do wybrzeży Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Kaczki-rekordzistki po okrążeniu bieguna wylądowały na Grenlandii, wybrzeżu USA, Hebrydach, a nawet na Hawajach. Producent zabawek ustanowił nawet nagrodę za każdą zabawkę znalezioną na wybrzeżu Nowej Anglii, Kanady i Islandii.

Ta samowolna wyprawa kaczek nie poszła na marne. Trasy pokonane przez zabawki pomogły oceanografowi Curtisowi Ebbesmeyerowi w badaniu prądów morskich"

#ciekawostki
    pokaż całość

odpowiedzi (31)

Co się odjebało, to ja nie wiem, ale ktoś będzie miał zdrowo przechlapane.
    Godzinę temu dostałam telefon od różowej, która jest kobietą niebieskiego z którym od jakiegoś czasu się spotykam. Oczywiście nie wiedziałam o tym, że ma kogoś. Z mojej strony to jeszcze nie było nic poważnego, ale z jego chyba tak, albo udawał w tylko sobie wiadomym celu. Takim typom powinno się na czole tatuować napis "jestem chujem", więc z mojej strony pełna współpraca z tą różową. Screany z naszych rozmów właśnie do niej poleciały, teraz planujemy randkę we troje. ¯\_(ツ)_/¯
    #zwiazki #zdrada #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow #seks #czujedobrzeczlowiek
    pokaż całość

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

odpowiedzi (91)

• odpowiedzi (15)