Wpis z mikrobloga

@Gensek: Nie mieszkają w alternatywnej rzeczywistości. Nie są głupi. Robią po prostu to co jest w ich interesie. I tak pewnie przy korycie jeszcze maks 5 lat, więc przyszłość i rozwój technologii w kraju mają w #!$%@?. Najbardziej ich obchodzi, żeby teraz obywatele inwestowali w rzeczy, które rząd może kontrolować i zdzierać za to podatki. Czyli na pewno nie w krypto.
@WeselnyGiermek00: Jasne (w sensie możliwości jest mnóstwo), ale to pokazuje, że jedyna styczność z podatkami to właśnie giełdy.

Niestety moim zdaniem jest taka komunistyczna mentalność w krajach - zakazać. Dla ludzi Bitcoin jest dobry nawet w kwestii podatków. Skoro nie wiem czy WeselnyGiermek00 ma 1zł w Bitcoinie czy 100000000zł nie mogę na tym bazować. Trzeba różne sprawiedliwe (?) podatki typu VAT mieć (dużo jesz - dużo płacisz). Chociaż boję się, że
@witamwszytskichwas: Nie wiem czy aż tak głęboko bym szukał. Jak się popytać szarych ludzi co sądzą o kryptowalutach, to powiedzą, że to jakiś szwindel, podejrzane itp. Także najlepiej pod publiczkę zakazać i walczyć bohatersko z problemem, który nie istnieje. A to, że Polska zostanie w tyle, a z czasem będzie musiała cała technologiczną zapaść nadrabiać drożej, to już ich nie interesuje, bo i tak nie będą już wtedy rządzić.
@Gensek: ja Ciebie nie rozumiem w ogóle, chciałbyś kontrolować ludzi, jesteś państwowcem, popierasz ich a tym samym podminowujesz ich posady. Zdecyduj się chłopie. Mówiłe Ci jeżeli chcesz świata z bitcoinem to zapomnij, że będziesz mnie kontrolować.
Także najlepiej pod publiczkę zakazać


@bolekndm: tu bardziej chodzi o interesy banków. Tylko w Polsce maja one takie zyski w Europie najdroższe kredyty itp. lobby bankowe blokuje rozwój czegoś co może im stanąć w gardle więc jest jak jest. Taka jest Polska olewa się energie z wiatru, a promuje na siłę elektrownie węglowe. Atomowej dalej nie mamy, bo lobby węglowe co bedzie z nim. I tak wiele dziedziń jest zasiedziałych przez
@Gensek: Ty już się nie martw o mnie, to kolejny Twój problem uważasz, że wiesz lepiej ode mnie jak powinienem zarządzać swoim majątkiem. Ty lepiej sprzedaj te shitcoiny i bitradia, głupia kasa kończy się powoli, n ie zarobisz przynajmniej przez kolejny rok.
@WeselnyGiermek00: No i nie zapominajmy o zaszczytnym 2 miejscu od końca w Europie w liczbie patentów. Ja się zgadzam, że Polska to najgorsze miejsce dla nowoczesnych technologii. Ciekaw jestem tylko na ile to wynika z lobby, które niewątpliwie istnieje, a na ile jest po po prostu straszenie społeczeństwa nieznanym i zbijanie na tym politycznego kapitału.
Z drugiej strony - nie przesadzajmy. Nigdy nie będzie tak, że wszyscy będą zamożni. Pomimo starań państw - każdy kto chce kupić, trzymać, sprzedawać kryptowaluty może to robić. Im bardziej opresyjne państwo, tym bardziej się trzeba postarać i poedukować, ale jednak. Gdyby było inaczej, cała branża padłaby na pysk. Państwa nie mają narzędzi, żeby zabronić krypto. Mogą jedynie zniechęcać.

Korzystajcie, póki cena BTC jest śmiesznie niska i chwiejna. Taka okazja do zarobienia
Ja cie poprostu nie traktuje poważnie XD. Zostaw mnie w spokoju, nie chce mi sie z toba gadac.


@Gensek: mi też nie chce się z Tobą gadać jesteś śmiesznym państowcem, który jest tu przez pomyłkę ze względu na swoją chciwość, zresztą jak większość nowych. Ty po prostu nie czaisz w co się bawisz.
Ciekaw jestem tylko na ile to wynika z lobby,


@bolekndm:
Głównie wynika to z lobby różnych środowisk najwieksze to banki/prawnicy/górnicy/policja/urzędnicy + jakieś lokalne oligarhie jak Kulczyk,
to sprawa że w pewnych sektorach konkurencja NIE MA PRAWA POWSTAĆ. Zauważ że tam gdzie komuś się udało jak PCProjekt czy Comarh to spółki które nie
grały naprzeciw dużym monopolom. Spróboj cos wokoło lobby ruszyć to Cie skarbówka i inne urzędy dojadą jak nie masz