Wpis z mikrobloga

Mirki, zainteresowałem się tematem tych opasek na rękę mierzących parametry treningu. Nigdy tego nie używałem, ale teraz stwierdzam, że by mi się przydało. Chciałem kupić #xiaomi #miband2, ale mam pewną wątpliwość.

Sprawa jest jasna podczas biegania czy jazdy na rowerze, mam przy sobie telefon, na ręku opaskę i mam wszystkie dane zarejestrowane. Ale np. podczas grania w piłkę nie mam przy sobie telefonu, a chciałbym mieć zarejestrowany przebiegnięty dystans i kalorie. Z tego co rozumiem, opaska pokaże mi tylko kroki (i dystans z kroków, ale to słabe) i puls, a to trochę mało.

Czy jest zatem jakieś inne urządzenie, które spełni moje warunki?
inb4 jest za miliony monet a nie taki cebulacki chińczyk

Druga sprawa, jak z tego korzystacie? Mi Fit pokazuje takie same dane, jak #endomondo, czyli trasę, dystans, prędkości, tempo, kalorie? Jakaś inna apka? Czy korzystanie jednocześnie z Mi Fit i Endomondo? Pewnie pytam o oczywiste, ale laik here ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#smartband
  • 7
@jamtojest: miband2 to opaska aktivity tracker bardziej, kroki sen co jakis czas puls itp. To sie mocno srednio sprawdza w czasie treningow, bo raz ze dystans z krokow to jest bardzo lichy sposob pomiaru, po drugie pulsometr tez tak srednio, on nie byl przewidziany do pracowania w trybie ciaglym.

Zerknij sobie na jakis zegarek biegowy, bo ma wszystko co potrzebujesz.
Jak tam bardzo xiaomi, to ogarnij amazfit.
@PurpleHaze: Wiesz, nie jestem profi sportowcem, bardziej dla własnej ciekawości chciałem sprawdzić ile tak naprawdę przebiegam podczas meczu i jak się różni moja aktywność w zależności od dnia itd. Dlatego pomyślałem o takiej taniej opasce, jednak teraz patrzę, że może faktycznie trzeba będzie poszukać czegoś innego.

@pavlo92: No to widzę że do roweru faktycznie w zupełności wystarczy, ale sprawa tej piłki mnie trochę martwi... Jeszcze pomyślę.
@jamtojest aplikacja Notify & Fitness jest w stanie odpalić mi banda w trybie pomiaru 'bez telefonu'. Sprawdzone, działa. Fakt, śladu gps nie zapisuje. Ale tętno/kroki/kalorie jak najbardziej.