•  

Doszedł mi nareszcie mój huawei mate 8 :)

Póki co nie mogę uwierzyć, że przy 1920x1080 jest zachowana taka ostrość obrazu przy sześciu calach, jestem pod wrażeniem. Obawiałem się przycisków na wyświetlaczu, ale w sumie to szybko się do nich przyzwyczaiłem, chociaż tam na dole jest jeszcze na nie trochę miejsca, więc niegłupim pomysłem byłoby je tam umieścić. Najbardziej zdziwiło mnie to, że telefon pomimo sześciu cali jest niewiele większy od mojego xiaomi redmi note 4 z 5,5 calowym wyświetlaczem ze względu na bardzo malutkie ramki na dole i na górze oraz po bokach. Co do aparatu, to robi świetne zdjęcia oraz filmy, duży plus. Póki co nie zaobserwowałem żadnych ścinek i dłuższych ładowań, bo telefon jest bardzo wydajny i odpala aplikacje błyskawicznie, zaraz będę sprawdzał prawdziwą wydajność kirina 950 emulując gry z psp/wii/gamecube i dam znać :)

#telefony #huawei #technologia

+: M....v, dajpandolara +5 innych
    •  

@dajpandolara: uwaga, uwaga...560zł z przesyłką (używany oczywiście) :D
      Cena świetna, a telefon wydajniejszy od większości nowych smartfonów powyżej 1,2k :)

+: Rodzynek_w_serniku, dajpandolara
    •  

@MondryPajonk: o, to ładna cena. :) W X-Kom mają jakieś zaległe Huawei Mate S Premium 128 GB za 999 zł. xD Ilość pamięci wewnętrznej w porównaniu do innych telefonów w tej cenie robi wrażenie. Aparat też pewnie ma lepszy od nowych telefonów w podobnej cenie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@MondryPajonk Mam do niego kilka etui, gdyby Cię interesowały, daj znać. Używane, ale w dobrym stanie.

•  

@dajpandolara: Huawei mate S ma chyba kirina 935, a to też bardzo wydajny proceosr, no i 128gb to bardzo dużo jak na smartfona, więc za 999zł warto brać, bo za tą cene to ma się jakiegoś nowego mate 10 lite z kirinem 659

•  

@MondryPajonk: szkoda, że jest złoty. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Gdyby był czarny możliwe że bym go wziął i z porównał do S7 Edge, którego mam obecnie. Złoty kolor już mi się przejadł... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@dajpandolara: Używki wchodzą w grę? Jeśli tak, to warto sprawdzić olx/allegro i tam może znajdziesz czarnego za dobrą cene ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@MondryPajonk: z używek to tylko feta. ( ͡° ͜ʖ ͡°) W sumie, obczaję za ile takowe są. Na Mate 8 masz Andka 6.0 czy udostępnili jakimś cudem 7.0?

•  

@dajpandolara: jest 7.0 i huawei zapowiada dalsze aktualizacje dla honora 8 i mate 8 :)

•  
      f......t

+1

Huawei mate S ma chyba kirina 935, a to też bardzo wydajny proceosr, no i 128gb to bardzo dużo jak na smartfona, więc za 999zł warto brać, bo za tą cene to ma się jakiegoś nowego mate 10 lite z kirinem 659

@MondryPajonk Zanim zaczniesz pisac glupoty to sprawdz specyfikacje techniczna obu ukladow.

Kiriny 935 i 659 maja teoretycznie bardzo zblizona wydajnosc, bo oba bazuja na dwoch, czterordzeniowych klastrach wysoko taktowanych Cortexów A53. Przy czym w 659 rdzenie sa mocniej podkrecone, a sam uklad jest w nowszym procesie technologicznym, przez co wydajnosc benchmarkowa jest zauwazalnie wyzsza (w Geekbench 4 multi core 3500 vs 2700 pkt starszego Kirina).

Natomiast w realnych, codziennych zastosowaniach jest wrecz dramatyczna roznica na korzysc 659.
      Mam bardzo dobre porownanie, bo mialem Honora 7 z 935, a teraz mam Mate 10 Lite z 659.

Na pewno oprocz samego SoC duza w tym zasluga wiekszej ilosci RAM (3 vs 4 GB) i nowszej, lepiej zoptymalizowanej nakladki z tym slynnym uczeniem maszynowym.
      W kazdym razie ja przezylem niezly szok, bo spodziewałem sie zblizonej, lub nieznacznie lepszej wydajnosci i plynnosci dzialania, a jest petarda.

W X-Kom mają jakieś zaległe Huawei Mate S Premium 128 GB za 999 zł. xD Ilość pamięci wewnętrznej w porównaniu do innych telefonów w tej cenie robi wrażenie. Aparat też pewnie ma lepszy od nowych telefonów w podobnej cenie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@dajpandolara ilosc pamieci wewnetrznej faktycznie robi wrazenie, ale cala reszta juz nie.

Bateria 2700 mAh to porazka przy takim ekranie i ukladzie 28nm.
      Do tego tylko 3GB RAM i Android 6 bez szans na aktualizacje do czegos nowszego.
      Ekran AMOLED kusi, ale to matryca, ktora byla przestarzala juz w momencie premiery, ponad dwa lata temu!

Co do aparatu, to bazuje on na sensorze Sony IMX278 i jest to identyczny aparat, co w modelu P8. Wyposazony w ciekawy uklad pixeli RGBW i stosunkowo jasna przeslone F/2.0, optyczna stabilizacje obrazu i podwojna diode doświetlającą.

Ten aparat i jakosc zdjec to najwieksza zaleta tego modelu. Konkurenci cenowi posiadaja ciemnejsze obiektywy, pojedyncze diody i na prozno szukac stabilizacji obrazu.
      Niestety, tradycyjnie dla starszych telefonow Huawei, jakosc wideo jest kiepska i ustepuje nawet sporo tanszym telefonom.

Podsumowujac - w tej cenie (1199zł w x-kom) nawet bym sie chwile nie zastanawial, tylko brał Honora 7X, ktory kosztuje dokladnie tyle samo i wygrywa pod kazdym wzgledem, za wyjatkiem tylnego aparatu.
      I zaraz dostanie Oreo, a Mate S pozostanie z Marshmallow i stara, koslawą wersja nakladki EMUI.