Wpis z mikrobloga

@9Japko9 wrzucił [wpis](https://www.wykop.pl/wpis/32010119/jak-mnie-#!$%@?-ten-nowy-system-na-polskiyoutube-/) który mnie nieco ztriggeredował, bo podlinkowany film to typowa opinia osoby, która o Eurowizji nie ma absolutnie zielonego pojęcia i uważa, że Polska jest co roku oszukana XD
Chciałem się ustosunkować do tego filmu i odpowiedzieć na ww. film.
------
1. DLACZEGO POLSKA NIE WYGRAŁA EUROWIZJI?
Bo piosenka, którą wysłaliśmy, była słaba.
Amen.
Nie no ale tak serio, czy ktoś ma jakieś wątpliwości co do jakości naszej piosenki? Trzeba być debilem, jeśli ktoś uważa, że zasługiwaliśmy na TOP5 XDDD
------
2. EUROWIZJA JEST POLITYCZNA
Nie.
Eurowizję wygrały kraje takie jak:
2008- ROSJA XD KRAJ KTÓRY JEST WYBUCZANY NA EUROWIZJI I KTÓRY ZAWSZE MA DUŻO DISLIKE'ÓW WYGRAŁ.
2009- Norwegia. Alexander Rybak pobił wtedy w ogóle rekord głosów xD Nie wiem, gdzie tu polityka xD
2010- Niemcy. "Satellite" zna chyba każdy, nie ma tutaj mowy o polityce xD
2011- Azerbejdżan. Kraj który ma ogromne wpływy polityczne w Europie XD
2012- Szwecja. Loreen wygrała zasłużenie, "Euphorię" też ludzie znają.
2013- Dania. "Only Teardrops" było naprawdę genialne, poza tym Dania też ma duże wpływy polityczne xD
2014- Austria. Conchita co by nie mówić, umie śpiewać.
2015- Szwecja. Ponownie Szwecja i ponownie, "Heroes" każdy zna.
2016- Ukraina. Nie, nie chodzi o sytuację na Krymie i nie wiem, jak bardzo małym człowiekiem trzeba być, aby uznać, że Ukraina wygrała dzięki temu, a nie za swoją piosenkę xD
2017- Portugalia. Nie podoba mi się ta piosenka i nie będę tego uzasadniał, ale ludziom widocznie się podoba. No i Portugalia też nie ma wpływów politycznych w Europie xD
2018- Izrael. Patrz wyżej + Izrael mocno forsował swoją piosenkę w mediach, zrobili pre-party Eurowizyjne i w ogóle.
--------
Zdaję sobie sprawę z tego, że zawsze Grecja da DUZ PŁA Cyprowi i Vice Versa, ale takich sytuacji jest mało, w Eurowizji zwykle bierze udział ponad 40 krajów i coś takiego nie wpływa w żaden sposób na wynik głosowania, inaczej non stop wygrywałyby te same kraje; Dobra piosenka obroni się sama.
------
3. CZEMU JAKIEŚ KRAJE SĄ W FINALE ZA PIENIĄDZE HURR DURR OSZUSTWO
No dzięki temu, że oni płacą więcej to my płacimy mniej XD
Kraje w "Big 5":
-Francja. W 2014 mieli ostatnie miejsce, oprócz tego ostatni raz wygrali w 1977 roku, a wtedy to połowa Wykopków nawet nie była w planach XD
-Niemcy. Non stop szorują po dnie tabeli. W 2015 i 2016 mieli ostatnie miejsce. Nie są jakoś często w pierwszej 10, dopiero w tym roku wysłali jakąś piosenkę na poziomie.
-Włochy. Włochy są dość wysoko, ale zasłużenie, ich piosenki są Viralowe, często śpiewane w ojczystym języku i po prostu są dobre.
-Hiszpania. W 2017 roku miała ostatnie miejsce, nie jest jakoś wysoko w tabelach, ostatni raz wygrali w hehe 1969 roku
-Wielka Brytania. Ostatnia wygrana w 1997 roku, od tego czasu 3 razy byli na ostatnim miejscu, a ich występy też nie urywają jakoś dupy.
Nikt nikomu nie zabiera miejsca w Finale, po prostu masz 10 krajów z 1. Półfinału i 10 z 2. Półfinału
Powtarzam, dobra piosenka obroni się sama.
------
4. NO ALE MICHAŁ SZPAK ZOSTAŁ SKRZYWDZONY 7 PUNKTÓW DOSTAŁ TYLKO
Jury nie ocenia występów, które leciały w telewizji, a występy na ostatnich próbach. No i Michałowi na tej próbie nie poszło. od 54. minuty xD
NIKT NIE OSZUKAŁ POLSKI.
------
5. KOMENTATORZY MÓWIĄ NA KOGO GŁOSOWAĆ
No ale zwykle te same piosenki dostają 12 punktów od publiczności i nie chce mi się wierzyć, że Orzech dogadał się z Nutem z UK i będą namawiać ludzi do głosowania na San Marino czy coś xD
Poza tym, co to jest w ogóle za argument, dobrze Panie Orzech, już wysyłam 30 SMSów na kraj, który Pan powiedział, że jest super, bo nie mam własnego zdania XDD
Później autor filmu mówi, że WE FRANCJI I NIEMCZECH POLSKA BYŁA KRYTYKOWANA DZIĘKI KOLEDZY
Dostaliśmy.
Dwanaście.
Punktów.
Od Niemców XDDDDDDDD
I 7 od Francji (Televote w obydwu przypadkach)
------
6. IZRAEL WYGRAŁ BO Ż Y D Z I
Nie podobała mi się ta piosenka, ale innym mogła się podobać no XD
Poza tym, Izrael mocno reklamował swoją piosenkę gdzie się da, jakieś Reaction Video na YT, Pre-Party w Izraelu, no był praktycznie wszędzie, jakieś dzieci tańczyły do tego.
A Polska co zrobiła?
Gówno.
Jeszcze jakieś wątpliwości? XDDDD
#eurowizja #zalesie #gownowpis
Pobierz c.....u - @9Japko9 wrzucił wpis który mnie nieco ztriggeredował, bo podlinkowany film...
źródło: comment_Oq3TxnQFOb2Vg1CpdNUk6kyNJ9O8N4Yj.jpg
  • 10
@czikapu Jedyne o co można się czepiać na Eurowizji to obecność Australii, która miała być podobno tylko jeden rok, no i wrzucenie Włochów do Big5 żeby ich zachęcić do powrotu po 15 latach na Eurowizję. Z Monako i Luksemburgiem by tak pewnie nie zrobili ( ͡° ͜ʖ ͡°)

EUROWIZJA JEST POLITYCZNA


Można było zauważyć dużo większy burdel niż dwunastki od Cypru dla Grecji w latach tuż przed wprowadzeniem
@czikapu oglądam eurowizje od 2003 roku xD i odniosę się tylko do drugiego punktu. Tak eurowizja jest TROCHĘ polityczna. Oprócz przez Ciebie wspomnianego przykładu, są jeszcze całe bałkany które głosują na siebie jak mogą, jak jeszcze była Turcja to zawsze punkciki dla Azerow i nawzajem i jeszcze dojebuja Armenii 0 pkt przy okazji xD I w ogóle całe te koszyki z rozstawieniami powstały po to by przykrocic takie akcje więc nawet organizatorzy
@Kozzi:
Co koszyki dają skoro np. Polska w koszyku jest z UK, gdzie jest duża diaspora?

Co do Bałkanów - to akurat jest zrozumiałe, przez wiele lat byli jednym krajem, a języki są wzajemnie zrozumiałe. Ich artyści mają ułatwiony dostęp do rynków. Więc ludzie ich znają i znają ich piosenki. Tak samo by było, gdyby startowała Słowacja. Czechy i Słowacja mogłyby sobie nawzajem dawać duz pła. Taki sam zarzut mógłby paść,
@Kozzi: @Rupertciak: @TeslaX: Też może właśnie nie do końca trafne jest określenie o tym, że jest albo nie jest polityczna i chyba najlepiej będzie powiedzieć, że... no trochę jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale na pewno nie w takim stopniu, w jakim się ją kreuje w mediach, jakby te 12 faktycznie bardzo wpłynęły na wygraną piosenkę czy coś, bo kraje wygrywające jednak są czysto przypadkowe