•  

The House by the Cemetery (1981)

W dzisiejszym wpisie "Dom przy cmentarzu", czyli (według mnie) drugi najlepszy film Fulci'ego (oczywiście najlepszy z tych które dane mi było zobaczyć ;D). Zapraszam!

Profesor Norman Boyle wraz z żoną i synkiem przeprowadza się z Nowego Jorku do starego domu w New Whitby pod Bostonem. Ma on wznowić badania naukowe jego poprzednika, który zginął w tajemniczych okolicznościach. Od początku ich pobytu w posiadłości zaczynają dziać się dziwne rzeczy...

Jak dla mnie "Dom przy cmentarzu" to dzieło, które w doskonały sposób odzwierciedla całokształt twórczości Fulci'ego, no bo czego tutaj nie ma? Jest genialny klimat, budowany od pierwszych sekund filmu, gore (chociaż nie ma go tu za dużo), efekty, charakteryzacja, muzyka i oczywiście drewniane aktorstwo (i nie, nie mam tu na myśli, że jest słabe, jest dziesięć razy gorsze niż słabe). Mógłbym o tym filmie mówić godzinami, ale wydaje mi się, że lepiej byłoby gdybyście sami go zobaczyli.

Moja ocena: 9/10

Jeśli chcecie więcej, to zapraszam pod tag #nwjaktonazwac.
    #horror #film #ogladajzwykopem #filmnawieczor

źródło: THBTC.jpg

Gorące dyskusje ostatnie 12h

JEDNA IDIOTKA Z WYKOPU MNIE KIEDYŚ WYSMIALA BO OGLĄDAM ROLNIKA, DAJCIE KILKA PLUSÓW NIECH ZOBACZY W GORĄCYCH JAKĄ GŁUPOTĘ ZROBIŁA #oswiadczenie

odpowiedzi (9)

Ej Mirki, dobrze zrobiłem?
    Szedłem sobie do kolegi i nagle słyszę, że ktoś przytarł samochodem. Odwracam się, a tam jakaś baba yarisem wpieprzyła się w stojący samochód. Zatrzymałem się i patrzę, co zrobi. Wycofała, pojechała 50 metrów dalej zaparkować. Poszedłem za nią, a ta ruszyła i spieprzyła stamtąd :D Blachy zapamiętałem, i wracam do tego samochodu, w który się babsko wpieprzyło. Chciałem jakąś kartkę zostawić, ale nie miałem nic przy sobie. Na szczęście samochód był na sprzedać i była kartka z numerem. Zadzwoniłem i w sumie dialog wyglądał mniej więcej tak:
    -Halo?
    -Dzień dobry, czy Pan sprzedaje corollę?
    -Tak, tak.
    -No to będzie Pan musiał obniżyć cenę, bo przed chwilą jakaś babka przytarła ten samochód.
    -No chyba kurwa Pan sobie żartuje ze mnie teraz.
    -Niestety nie, ale zapamiętałem tablice.

No i w sumie to oddzwonił za jakieś 15 minut z podziękowaniami :D
    A zrobiłem tak, bo mi kiedyś też jakiś chuj przytarł samochód, ale niestety nikt nic nie widział.
    Jebać tych, co nie potrafią jeździć i jeszcze uciekają jak przytrą.

#samochody #patologiazewsi #kierowcy #starebabyjebacpradem
    pokaż całość

odpowiedzi (44)

Witam. Natomiast dzisiaj odpada Battlefield, ktory miał 25.00% głosów i zajmuje 7. miejsce. Oczywiście wciąż głosujecie na najgorszą serię gier.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Jeśli chcesz być wołany - możesz kliknąć w plusa - lub zaobserwować tag ----> #wykopowawykreslanka

odpowiedzi (41)