Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej, jestem dość jeszcze młody - 24 lata. Pytanie rozchodzi się o metody antykoncepcji. Sex z użyciem prezerwatyw nie jest dla mnie przyjemny i zdarza się, że tracę erekcję podczas zakładania bądź w trakcie stosunku z prezerwatywą, problemu nie ma bez. Jakie są odwracalne metody antykoncepcji dla mężczyzny oprócz prezerwatyw? Mieliśmy poważną rozmowę z dziewczyną na początku współżycia i wczoraj o ewentualnych konsekwencjach używania kalendarzyka i stosunku przerywanego który jak na razie działał przez pół roku. Jak początkowo dość stanowczo stwierdziła, że zna ryzyko, jest świadoma i przygotowana na ewentualną aborcję (kilkukrotnie dosłownie maglowałem ten temat i nawet uwierzyłem w jej słowa, dość długa rozmowa wraz z metodami etc.), to po przeczytaniu artykułu z cyklu wyznań kobiety która taki zabieg przeszła jednak zmieniła zdanie. Musiał nią dość mocno wstrząsnąć gdyż pojawił się argument moje ciało, moje decyzje.

Najchętniej myślę o zabiegu wazektomii jednak boję się o odwracalność tego zabiegu gdy zdecydujemy się na dzieci. Czy ktoś przechodził ten zabieg i mógłby się podzielić przemyśleniami? Nie wątpię, że sporo osób miało podobny dylemat a co jeśli będę chciał mieć dzieci.

O ile dla kobiet jest więcej dostępnych i sprawdzonych metod, nawet same zaproponowane przeze mnie tabletki wchodzą w znak zapytania po argumencie moje ciało, moje decyzje. Dlatego też staram się znaleźć jakieś rozsądne rozwiązanie po mojej stronie. Plus mam w planach wypróbować inne rodzaje prezerwatyw, jednak z reguły nie mam żadnej fizycznej przyjemności z prezerwatywą niestety.

#zwiazki #sex #seks

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 36
@AnonimoweMirkoWyznania dla mężczyzn oprócz samej wazetkmii jest jeszcze metoda chemicznej sterylizacji.
Kalendarzyk i stosunek przerywany... No chyba was coś boli, jest to najbardziej wyzykowna metoda (stosunek przerywany nie jest nawet zaliczany do metody antykoncepcji lol).
To już lepiej proponuje poczytać o Naturalnym Planowaniu Rodziny. Jest parę różnych szkół w tej metodzie, jednak nauczenie się jej oraz właściwe stosowanie wymaga czasu.

Swoją drogą są jeszcze prezerwarywy kobiece, troche trudniej dostępne na rynku przez
Globulki dopochwowe i tabletki antykoncepcyjne.
Żadnej wazektomii. Dziewczyna chce iść na łatwiznę twoim kosztem jeżeli nie wyraziła sprzeciwu.
@AnonimoweMirkoWyznania: jest to częsty efekt spowodowany przez ucisk. Na rynku jest sporo prezerwatyw. Ja z własnego doświadczenia mogę powiedzieć tylko tyle, że Skyn XXL mogą być wygodniejsze, są po prostu odrobinę szersze przez co lżej uciskają, a trzymają się równie dobrze. Od razu powiem że nie mam w spodniach lagi wielkiej jak przedramie. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Nie_umre_za_ciebie nie wszystkie rodzaje krążków są hormonalne. Chemiczne tak, ale nie hormonalne. A z chemicznych to jeszcze są wszelkie kremy i żele plemnikobójcze, choć też skuteczność maja niską (ale wyższą niż stosunek przerywany)
Jak początkowo dość stanowczo stwierdziła, że zna ryzyko, jest świadoma i przygotowana na ewentualną aborcję


@AnonimoweMirkoWyznania:
Zgniłem z tego plot twistu na końcu zdania, bo cały kontekst i budowa tego tekstu sugeruje, że na końcu można się spodziewać słowa 'dziecko' albo 'ciąża', a tutaj taka niespodzianka xD. Szacun.