Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu średnio co drugi dzień dostaję na firmowego maila wiadomość z jakiejś agencji szkoleniowej o prowadzonych przez nich szkoleniach dla pracowników z mojej branży dotyczących przetwarzania danych osobowych w związku ze zbliżającym się wejściem w życie RODO. Z początku to ignorowałem, bo dostaję sporo podobnych maili, ale z czasem stało się to irytujące (nawet zgłoszenie jako spam nie pomogło i z niewiadomych przyczyn moja skrzynka nie filtruje tego) i napisałem do nich, że nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich danych osobowych (w tym adresu mailowego) do przesyłania mi ofert handlowych od nich. Dzisiaj znowu dostałem od nich maila. No ku*wa geniusze, robią szkolenia z przetwarzania danych osobowych, a sami nie potrafią tego robić łamiąc przy tym prawo. Chyba, że później wykorzystają to jako materiał szkoleniowy "jak nie wykorzystywać danych osobowych". A jak ktoś się wkurzy bardziej niż ja to będą mogli jeszcze z autopsji zrobić program "jak radzić sobie w przypadku pozwu o niewłaściwe przetwarzanie danych osobowych" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#bekazpodludzi #rodo #pracbaza
  • 1