Wpis z mikrobloga

@syn_admina: tylko, że różnica w cenie PB-LPG przez te 3 lata się zmieniała, nie zawsze była aż tak korzystna, instalacji nie dostałeś prawdopodobnie w prezencie więc moim zdaniem to bliżej 15k oszczędziłeś niż 20. Co nie zmienia faktu, że gdyby moje FSI bardziej lubiło się z gazem to też bym miał korek wstydu.
koszt lpg to 2zł. czasem tankowałem po 1,69 czasem po 2,15. realnie w długim terminie to 2zł. zresztą to cena która utrzymuje się już ponad 10lat. nawet ja podrożeje o 20gr. to przy zbiorniku do pełna 35litrów to koszt 7zł
spalanie liczysz 10litrów więc koszt to 20zł na 100km

od pięciu lat pb95 kosztuje ponad 4,5 co przy spalaniu u mnie w okolicach 9litrów daje ponad 40zł
pamiętam że kiedyś próbowałem ekodrajwingu
@Dusha: dobrze, ale ja liczę że samochód 20k i szczędności 20k. to były luźne przemyślenia na szybko.
jak kupowałem samochód miałem odłożone 20k. udało się kupić za 18 więc jakoś nie czułem tego że dołożyłem 2koła na instalkę. teraz z perspektywy czasu oceniam sens ekonomi lpg po prostu. więcej wydałem na opony (3komplety po 200zł sztuka) niż na serwis instalki. teraz #!$%@?ła się sprężarka klimy, koszt pewnie z 1kpln.

musisz patrzeć