Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Kurki są u mnie od 3 tygodni, nieśność stada regularnie rośnie. W tym momencie wynosi 10% (niesie się 5 kur), z czego dwie zaczęły się nieść wczoraj i przed wczoraj.
  Jajka od kur które dopiero co zaczęły się nieść są śmiesznie malutkie: 35-40 gram, za to kury które zaczęły się nieść jako pierwsze znoszą już jaja prawie jak dorosłe ptaki: 60-65 gram. To świetny wynik jak na kury w wieku 22 tygodni. Zaobserwowałem również ciekawą rzecz, odnośnie wpływu żywienia na wielkosć jaj - kury które do jedzenia mają włączoną również śrutę sojową, dają zauważalnie większe jajka. Ta sama kura, jedząca żywność bez dodatku soi znosi jaja 50 gram, a kiedy włączy jej się do jadłospisu soję, po dwóch-trzech dniach wielkosć jaja od tej samej kury to 60-65 g. Wielkość jaj u kur które krócej się niosą, po włączeniu soi do jadłospisu również zauważalnie się poprawia.

  Z takich ciekawostek, zrobiłem kurom na wybiegu piaskownicę. Nic wielkiego, w jednym rogu wybiegu wysypałem około 400 kg piasku, kury owszem, dość chętnie korzystają z możliwości zażycia 'kąpieli', ale zauważyłem, że zdecydowanie bardziej wolą kąpać się w miejscu w którym sobie same wybiorą. Znajdują sobie miejsce, skrupulatnie dobrane wg tylko sobie znanych kryteriów, kopią w nim dołek i kładą się w nim. Nie niepokojone przez nikogo potrafią tak przeleżeć nawet kilka godzin.

  Dodatkowo udało mi się wreszcie skosić im wybieg do końca, i od wczoraj mają już do dyspozycji pełne 500m2. Trochę mi się z tym zeszło, ponieważ w między czasie odmówiła posłuszeństwa moja podkaszarka, i byłem zdany na tradycyjną, ręczną kosę której nigdy wcześniej nie używałem. Poszło mi całkiem nieźle, rozwaliłem tylko pierścień i kosisko (nie pytajcie jak), ale po dokupieniu metalowego osprzętu, szło lepiej niż najdroższym stihlem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Nie chcę zapeszać, ale zainteresowanie wiejskimi jajkami w okolicy przerosły moje oczekiwania - nie zdążyłem nawet nikomu powiedzieć, że jajka będę sprzedawać a już chętnych było więcej niż kury są w stanie wyprodukować (nawet jak wszystkie zaczną się nieść!). Zaczynam się zastanawiać nad dokupieniem jeszcze 50 sztuk, ale z decyzją się wstrzymam dopóki mi to pierwsze stadko nie zacznie się regularnie całe elegancko nieść.

  #kurkazpodworka
  pokaż całość

  odpowiedzi (116)

 • avatar

  Melissa Howard admits to lying about degree but says she won’t quit race

  Babka twierdzi że ma tytuł, ubiega się o stołek. Ktoś mówi że nie ma tytułu jaki twierdzi, że ma. Pokazuje dyplom. Uczelnia, którą rzekomo ukończyła, twierdzi że dyplom jest podrobiony, a oni nie oferują kierunku jaki ukończyła. Kobieta w końcu przyznaje się że kłamała o tytule, ale dalej będzie kandydować.

  KURWACO? (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  #usa #logikarozowychpaskow
  pokaż całość

  odpowiedzi (55)

 • avatar

  O jeżuu, jaka akcja... przyjeżdżam po nocce do nowo wynajętego mieszkania, a tam milicyjny wóz stoi na parkingu. W sumie wchodzę na pewniaka zioła nie hoduję... a oni we dwóch dobijają się do moich drzwi.
  - Dzień dobry
  - Dzień dobry
  - Pan tu mieszka?
  - Niby tak.
  - Zostaliśmy powiadomieni że miało miejsce zakłócenie miru domowego (coś w ten deseń) impreza znaczy
  - Ale mnie od 22 tu nie było (mindfuck)
  Weszliśmy razem popatrzeli na puste mieszkanie bez mebli XD

  pokaż spoiler Jak myślicie kto jest uboższy o 150 zł za bezpodstawne wezwanie milicji?

  #heheszki #mindfuck
  pokaż całość

  odpowiedzi (40)