Wpis z mikrobloga

Kupiłem ostatnio szczoteczkę w UK. Ma to niestandardowe wejście na ich gniazdka w łazienkach do golarek czyli nie pasuje do standardowego gniazdka w uk i do polskiego (chyba, ze wbijesz na siłę). Moje pytanie to czy macie jakis link gdzie mozna kupić przepinkę z tego smiesznego gniazdka z uk na polskie?

#pytanie #uk
  • 14
@Atreyu to jest nieco węższe wejście jak w polskich gniazdkach na siłę wepchniesz. To chyba nazywa sie BS ten typ, bo pasuje do gniazdek w łazienkach w uk do golarek etc. Adapter z UK na PL chyba tego nie obejmuje, ale nie wiem...
@adgebworthy Mnie nie interesuje geneza tych gniazdek. Chce używać szczoteczki w PL, nie chce wbijać na siłę do polskiego gniazdka, bo moge uszkodzić. Wiec szukam adapter ktory pozwoli mi używac go w Polsce
oje pytanie to czy macie jakis link gdzie mozna kupić przepinkę z tego smiesznego gniazdka z uk na polskie?


@inferi: Powinna pasowac. Jednak uzywanie takiego (lub jakiegokolwiek innego urzadzenia 230V) wpietego do zwyklego gniazdka elektrycznego w lazience to prawie pewna smierc.
Małe podsumowanie, może kiedyś komuś się przyda. W UK w łazienkach nie ma gniazdek (sprawa bezpieczeństwa) czasami znajdziemy gniazdko BS4573 czyli takie na golarkę czy szczoteczkę do zębów. Taka końcówka nie pasuje do standardowego gniazdka w UK i do Polskiego ( jest nieco węższe więc można na siłę wepchnąć do polskiego - nie polecam, można uszkodzić) można kupić travel adapter z BS4573 na EU - znalazłem i kupiłem na ebay.
W UK w łazienkach nie ma gniazdek (sprawa bezpieczeństwa) czasami znajdziemy gniazdko BS4573 czyli takie na golarkę czy szczoteczkę do zębów.


@inferi: You missing a point here, mate. Prawa fizyki w UK sa takie same jak w Polsce, jezeli podpinanie czegos do normalnego gniazdka w UK jest smiertelnie niebezpieczne, to tak samo niebezpieczne jest w Polsce.
I rzeczywiscie w Polsce - tak samo jak w UK - nie mozna miec (a