Wpis z mikrobloga

@Drahearys: Tylko pierwszy sezon, i czytałem tylko pierwszy tom. Po jednym odcinku drugiego sezonu i paru rozdziałach drugiego tomu jakoś nie miałem już chęci dalej tego kontynuować. Pierwszy sezon bardzo mi się podobał i o dziwo, uważałem go o wiele lepszy niż książka.
@lord_gervasius: chce zacząć czytać książki i zastanawiam sie od której zacząć żeby być mniej wiecej na bieżąco z tym co jest obecnie w serialu. Nie lubie po prostu czytac czegos o czym wiem. Z grą o tron zrobiłem tak po pierwszym sezonie a potem i tak sie przyjemnie ogladalo. Takze możesz w tym pomóc?
@Drahearys: dzisiejszy odcinek praktycznie dotarł do końca drugiej książki (czyli Caliban's War). Brakuje tylko jednej, bardzo ważnej sceny z ostatniego rozdziału.
Tak więc możesz zacząć czytać od początku Abaddon's Gate. W praktyce polecałbym jednak również wcześniejsze tomy, bo fabuła serialu nie pokrywa się z nimi w 100%.
@Drahearys: nie oglądałem jeszcze 3-go sezonu, czekam aż na Netflixie będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale przeczytałem pierwsze 5 książek..
myślałem, że 1 i 2 sezon to mniej więcej 2 pierwsze książki, ale z tego co napisał @naur i faktu, że w 3 sezonie jest kilka postaci z 3 książki wynika, że mieszają jeszcze bardziej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ciężko tak powiedzieć, gdzie
@Drahearys: mniej więcej tak. od następnego odcinka (3x07) zaczynają trzeci tom i prawdopodobnie wcisną gdzieś brakujące części epilogu drugiego. zaczekaj jeszcze tydzień, będziesz miał w 100% jasną sytuację. ;)