Wpis z mikrobloga

#golf #sport

Witam, czy jest tutaj ktoś kto zna się na golfie? Chciałbym zacząć grać, tak bardziej amatorska zabawa, piwko, znajomi, jakiś park czy coś innego gdzie jest dużo miejsca i trawa. Patrzyłem ceny kijów do golfa, można znaleźć kij nawet za 5 zł, albo kilkanaście sztuk za 100 zł. Czy te tańsze kije są gorszej jakości? Szybciej się zużywają? Gorzej się nimi gra? Na co zwracać uwagę kupując kij do golfa?
  • 3
@krykoz: są tak tanie, bo to stary szrot - ktoś znalazł je na strychu na saksach i myśli, że sprzeda za krocie w Polsce. Cena za kij to koło 100zł - tylko ja kupowałem za granicą bo tam są normalne dla polaka ceny. Z takimi kijami można iść na pole spokojnie grać. Ty chcesz się tylko bawić (może złapać bakcyla?) to coś tańszego na początek pewnie sie da ogarnąć. Jak na
@krykoz: Na początek do zabawy nawet najtańszy kij bedzie dobry, nie robi różnicy czy kosztował 5 zł czy 500 i tak bedzie ci szło tak samo. Dopiero jeśli już poczujesz ze to to, wyćwiczysz podstawy techniki, wtedy można myślec nad lepszymi kijami. Na początek polecałbym tak jak przedmówca - coś z wyższych numerków i jakiegoś wedge’a. Osobiście sześć lat temu w UK kupiłem za £2 irona 3 i 7, przez piec