Wpis z mikrobloga

Szukam spoko (nie powiem że dobrego bo zaraz zlecą się neofici z wrzaskiem że za mniej niż 10k i bez wymiany nadgarstków na tytanowe nie ma co z domu wychodzić) noża. Moje wymagania to: zbijak do szyb, przecinak do pasów i żeby miał ząbkowany fragment. Czyli w zasadzie wszytko z zakładki noże ratownicze.

Na nożach się zupełnie nie znam więc nie wiem, które firmy to tani chłam, a które to drogi chłam ale z fajnym logiem (jak Jack Daniel's ( ͡° ͜ʖ ͡°)).

Budżet mam tak do 150zł (i mówiąc do 150 mam na myśli że wolałbym kupić coś za 110 niż dorzucać 5 dych ( ͡° ͜ʖ ͡°))

#noze #pomocy może troche #ratownictwo pewnie też #survival
  • 8
@lukmar: miałem ci polecić rescue toola od victorinoxa bo to taki graal dla ratowników, strażaków itp służb, ale z ciekawości popatrzyłem ile on teraz kosztuje i trochę poza zasięgiem.. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

z firm w twoim zasięgu to przychodzi mi do głowy tylko böker - mają różne modele spełniające twoje wymagania.. całkiem przyzwoita firma, ale unikałbym kupowania na allegro czy w podejrzanych sklepach, bo ich noże
Pobierz
źródło: comment_fHRDttzZtOyJsFV6fQ7Nc6CtfUNjkeAW.jpg
@lukmar: Boker jest bardzo dobrą firmą, ale ich seria Magnum niestety to typowe chinczyki, tak żebyś wiedział.

Od Boker Plus (mimo, że produkcja to Taiwan w serii Plus) wzwyż zaczynają sie u nich dobre noże, ale tez cena i podskoczy, jest promocja obecnie na https://togo.com.pl/noz-boker-plus-cfr.html Boker Plus CFR, nóż design'owany przez Jima Wagner'a typowo dla służb mundurowych na stali 440C. Ale w sumie ten magnum ma tylko leciutko gorszą stal -