•  

Co sądzicie o tym samochodzie patrząc na aukcje? zastanawiam się czy warto jechać 200km i oglądać

http://allegro.pl/bmw-e46-318i-2-0-143km-2003-benzyna-manual-i7348150498.html

#bmw #e46

+: Cronox
    •  

@bolasie73 bieda opcja, silnik kiepski, niewarta ceny

•  

@bolasie73: sądzę, że kręcony jak nic :D i te magiczne 194 bo ponad 200 już słabo wygląda

•  

@Mleko_Czekoladowe: Te przebiegi to też trochę wina ludzi, którzy chcą 15 letnie auto z przebiegiem do 200k ¯\_(ツ)_/¯

•  

@Mleko_Czekoladowe: @acidd: @oczko21: przebieg nie jest dla mnie ważny, bo znam osobe która robi 3k km rocznie i w tej chwili w 15 letnim samochodzie ma coś ok 160k. Ważne żeby mechanicznie było ok. A w razie czego ile zbijać z ceny w tym przypadku?

•  

@Mleko_Czekoladowe: @acidd: @oczko21: Zawsze mnie dziwią takie wpisy o przebiegach. Nie mówię, że ten nie jest kręcony, bo pewnie jest, ale z drugiej strony dlaczego ma nie mieć 200 tys. w 15-letnim samochodzie?

Podobno jest z grudnia 2003. Licząc do połowy 2018 roku, jeździł przez 174 miesiące. Wychodzi ok. 1150 km miesięcznie, czyli ok. 37 km dziennie - naprawdę uważacie, że wszyscy są handlowcami albo pracują 100 km od domu, że dziennie mają przebiegi po kilkaset kilometrów? Mnóstwo ludzi dojeżdża dziennie po 10 km w jedną stronę albo i mniej. W weekendy nie jeżdżą wcale lub bardzo mało. Dużo ludzi ma więcej niż jeden samochód. Poza tym to jest akurat auto z jednym z najmniejszych silników w gamie, raczej nie jest stworzone do mega długich wyjazdów.

Podsumowując, uważam że spokojnie by mogło mieć taki przebieg i nie jest to nic aż tak dziwnego. A ile ma naprawdę to nie wiadomo, mało szczegółów widać. Ale to, co widać raczej nie wzbudza podejrzeń.

•  

@jamtojest: No ja bym się zastanowił dwa razy. Ale to nie ja kupuję więc ¯\_(ツ)_/¯

•  

@bolasie73: Po mailu osoby sprzedającej można wnioskować, że to ktoś młody i pewnie nie raz mu dał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sprawdź od kiedy w kraju, ilu poprzednich właścicieli itd. Warto też sprawdzić bieżnik po wewnętrznej i zewnętrznej krawędzi opony. Potem daj cene 11tyś i walcz

•  

@bolasie73: Bardziej niż przebiegiem zainteresowałbym się samym silnikiem. Sam niedawno kupiłem takie auto z tym silnikiem i podobnym przebiegiem. Co więcej mam niemieckie dokumenty które sugerują, że w kwietniu 2011 roku miało przejechane 137770km. Pierwsza wymiana oleju nastąpiła po 21.000 kilometrów, więc przebieg w okolicach 200.000 w tym samochodzie jest jak najbardziej realny.
      Wracając do silnika, jest tutaj Valvetronic, który płata figle. Przy tym przebiegu Vanosy też już pewnie dostały po dupie. U mnie pada też pompa oleju. Katalizator też może być na wykończeniu. No i nie wolno zapominać o sprzęgle i dwumasie :)

Jadąc oglądać to auto zwróć uwagę na dwie rzeczy: poproś aby samochód był zimny, gdy przyjedziesz. Jeśli trafisz na rozgrzany egzemplarz bardzo możliwe, że właściciel coś próbuje ukryć. Odpalając auto zwróć uwagę na kontrolkę oleju jeśli zgaśnie szybko, po około 3-4 sek wszystko jest ok, jeśli nie pompa oleju zaczyna przebierać. Dodaj gazu tak do okolo 4k obrotów i puść. Jeśli nie zgaśnie to wszystko raczej w porządku, z Vanosami.

Podczas jazdy zwróć uwagę czy nic nie brzęczy w okolicach 2000-3000 tys obrotów. To też objaw, prawdopodobnie pompy oleju, ale nie wiem bo sam jeszcze tego nie wyeliminowałem.

Po otwarciu maski, poproś o zdjęcie dolotu powietrza, trzyma się on na dwóch plastikowych kołkach z przodu maski. Powinieneś zobaczyć silnik i to czy nie ma żadnych wycieków, bo w tym aucie lubi sobie gdzieniegdzie podciekać :)

Kolejną rzeczą jest dobry mechanik, bo z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że nawet Ci co naprawiają na częściach z ASO nie do końca ogarniają te auta. Wszytko to co Ci opisałem, to moje doświadczenia. Lepiej się uczyć na czyichś błędach :) Aha, i jeszcze jedno. Ja swoje auto o rok starsze kupiłem za pół ceny Twojego, więc możliwe, że ten egzemplarz jest bardziej zadbany. Ale szczerze mówiąc to trochę drogo, wydaje mi się, że można coś znaleźć w lepszej cenie. No i w moim aucie było LPG, no i kombi więc możliwe że ceny są inne.

Ludzie na grupie FB bardzo często wrzucają niezłe sztuki za podobne pieniądze, ale z większymi silnikami. Z silnikiem N42 zazwyczaj są tańsze i wydaje mi się, że za około 10k można kupić coś podobnego.

•  

@jamtojest jest bardzo dużo samochów z małym przebiegiem, ale wtedy ich cena jest odpowiednio wyższa przy zakupie w Niemczech, a dziwnym trafem auta u nas są tańsze niż tam... Mamy handlarzy samarytan? (ʘ‿ʘ)

+: bm31
    •  

@ghost1511: dzięki tobie upewniłem się, że w moim jest wszystko w porządku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      przy ponad 330tys tylko problem z lekkimi wyciekami, więc jednak nie sprzedaję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@czarnymelonik: Wyciek z tyłu silnika? :D Śmierdzi lekko w kabinie? :D

•  

@ghost1511 nie, nic nie śmierdzi
      opisujesz objawy czego?

•  

@czarnymelonik: Pompa Vacuum lubi sobie podciekać ;)

•  

@ghost1511: nawet nie wiem o to jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      ja jeżdżę, a naprawia mechanik ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      zaraz pogooglam...

•  

Komentarz usunięty przez autora