•  

Mirki spod tagu #statki #morze powiedzcie mi proszę jak wygląda praca inżyniera na statku ? Jest to dobrze płatne? Jak długo trwają rejsy? I jacy inżynierowie pływają ( w sensie czy tylko mechanicy czy też elektrycy i automatycy) ? I ewentualnie gdzie szukać pracy (firmy/miasta)?
    #pracbaza

•  

@Virgilio to wszystko zależy od rodzaju statku.. Dosłownie każdy element o który pytasz. Mam ojca marynarza więc jeżeli masz konkretniejsze pytania to możesz pisać.

•  

@Hekken: Interesuje mnie praca automatyka/elektryka na dużej jednostce pływającej (bo zapewne tylko na takiej są potrzebni). Jak wygląda ich praca, ilu ich jest na jednostce i ile się zarabia? Jak długo trwają rejsy dużej jednostki? Jest szansa na pozwiedzanie czegoś gdy wpływa się do portu?

•  

@Virgilio: Na statkach pływają elektrycy ale w stopniu oficera musiałbyś wypływać 3 lata jako kadet elektryk lub zrobić jakąś szkołę morską i wypływać rok jako kadet. Na statku musi być chociaż jeden elektryk(znaczy zależy od mocy maszyn) Co do zarobków to znajomy pływa za chyba 4500 euro na miesiąc ale niedawno skończył uczelnie. Nie ma rozdziału między automatykiem i elektrykiem na statku.Pracy szukasz po agencjach crewingowych, armatorach itd. Aby pływać musisz najpierw wyrobić papiery oraz posiadać morskie świadectwo zdrowia. Rejsy zależą od statku mogą trwać 2 tyg jeśli pracujesz na zmiany albo nawet po 4-6 miesięcy na kontenerowcach.

•  
      M.........5 via Android

0

Jak wyglada taka praca to zbyt szerokie pytanie, a do tego praca mechanika i elektryka to dwie całkiem różne bajki, które mimo wszystko bez siebie nie istnieją i razem łączą się w całość. Jest to dobrze platna praca, ale rozne firmy, typy statkow i twoje doswiadczenie ma na to wplyw. Przykladowo minimalistyczne zarobki na poczatku kariery 4 mechanika to okolo 2900 euro, 3 mechanik 3400 euro, asystent elektryk czy drugi elektryk podobnie jak 4 mechanik, a eto, czyli juz taki pelnoprawny elek to okolo 5k euro. Rejsy od 2 tygodni do wielu miesiecy. Pracy szukaj na portalumorskim.