Wpis z mikrobloga

Wie ktoś może co to za dziwne zwidy w oku już któryś raz mi się zdarzają - widzę jakby małego białego robaczka, który bardzo szybko zasuwa po bardzo krętej drodze (to tak jakby zarys naczynia krwionośnego był)?!

UWAGA
Uprzedzając, nie są to męty oczne - znam to zjawisko i to kompletnie co innego.
Nie jest to tez aura migrenowa - miewałem to kiedyś i to absolutnie nie to.

Boje się czy to nie jakieś zatory, albo wylewy oku.

#pytanie #medycyna #lekarz #okulista #wzrok #oczy #kiciochpyta
  • 14
  • 0
@tHoePs: śnieg na pewno nie, ale szukając po Twojej sugestii (bo nie wiedziałem, jak to wyglada) znalazłem takiego gifa i jest to coś podobnego do tego niebieskiego koloru, tylko nie w centrum widzenia, ale na obrzeżach (tak jakby spieprzalo ku gorze) i nie jest to zapętlone lub z jakaś częstotliwością, tylko ma swój wyraźny początek w jednym miejscu pola widzęnia (kiedy zaczynam go widziec) i koniec w zupełnie innym (kiedy mi
@chozi wiesz, na niektórych forach na tematy okulistyczne czytałam że niektórzy mają tak wrażliwy wzrok że widzą białe krwinki ((które są dosyć dużych rozmiarów)) wędrujące po żyłkach siatkówki, może to jakiś trop? Ewentualnie to co widzisz może też byc jakiegoś rodzaju śladem po odklejeniu miejscowo siatkówki, badales ndo oka kiedyś o stan siatkówki?
  • 1
@tHoePs: dzięki za zainteresowanie tematem na poważnie. Ciśnienie dna oka miałem badane równy rok temu, a u okulisty byłem 2 miesiace temu i stwierdził, ze moje oczy są w świetnym stanie. Dziwne to trochę, biorąc pod uwagę, że mówiłem mu o tych dziwnych wężykach. Będę musiał chyba odwiedzić innego specjalistę, bo opierać się na opinii jednego to chyba nie wystarczy.
  • 0
@TheMan: jedno z moich podejrzeń, ale te tętnicze kontroluję w miarę regularnie sam (99% przypadków to maks 130/80) zaś te w oku sprawdzał okulista i twierdził, że jest ok :/ Fakt - przy kaszlu pojawiają się człowiekowi takie dziwne wężyki jaskrawe, jak napieprzasz jak oszalały, ale mimo wszystko, to zupełnie inna rzecz (te przy kaszlu są statyczne, te moje jakby „żyją” i same wędrują;)

@Owlis: często Ci się zdarza? Mi
@chozi czasami parę razy dziennie, czasami raz na tydzień. Czytałem gdzieś że to niegroźne ale pewny nie jestem. Ja mam akurat zdiagnozowaną jaskrę ale to chyba nic powiązanego. Będę niedługo u okulisty to się spytam o co chodzi. Jak chcesz to cię zawołam jak się dowiem.
@chozi edit. nie doczytałem że jesteś pewny że to nie męty. W takimi razie nie wiem co to, lepiej idź do okulisty, chociaż jeśli widzisz coś takiego jak na zdjęciu to raczej są to męty.