Wpis z mikrobloga

Potrzebuję wyjąć z aukcji Allegro cenę i próbuję do tego wykorzystać XPath. Inne dane z aukcji wyjmuje mi bez problemu, jednak ceny się nie da albo nie wiem jak. Jak ktoś ma pomysł jak to zrobić będę wdzięczny za pomoc :)

//*[@id="showitem-main"]/section[2]/div/div[3]/div[2]/div/div[2] - coś takiego daję i nic lub jeszcze text() na końcu

#informatyka #programowanie #programista15k
  • 26
@cevilo: ogólnie potrzebuję, żeby te ceny mi się wbijały do Excela jak mi pokażesz na jednym działającym przykładzie jak to robić, żeby wszystko działało jak ta lala to podeśle Ci 5 dyszek ;)
@marcin92k: pieniędzy nie potrzebuję, rzut okiem na źródło strony allegro i zauważamy, że produkty opisane są jak niżej:
``

Nie trzeba do tego nawet XPathów, trzeba odnaleźć id="showitem-main, a następnie z zawartości data-visit zbydować atrybuty wraz z wartościami.
buyNowPrice to cena kup teraz, a bidPrice":"1 500,00zł" to aktualna cena.
Wyszukiwanie w stringach wystarczy.
@cevilo Dzięki za pomoc, tylko że ja na prawdę ekspertem nie jestem i nadal nie wiem jak to zrobić. Potrzebował bym konkretny przykład na jednej aukcji jak wyjąć z niego cenę do Excela i ja sobie zrobię to analogicznie i chętnie za to zapłacę
@endomorficzny: Ja to robię przez dodatek do Excela SeoTools, który może wyjmować dane przez XPath do Excela i tam to nie działa (funkcja XPathOnUrl) chociaż inne dane z aukcji udaje mi się samemu wyjąć. Ponawiam więc ofertę, że jak ktoś pokaże konkretny przykład na Excelu to płacę 5 dyszek + po wszystkim będę potrzebował jeszcze kilka pierdółek to miałbym kolejne zlecenia :)
@endomorficzny: wywala coś takiego

"

.description {
padding: 11px;
box-sizing: border-box;
max-width: 1200px;
}

.description .section {
padding: 15px 0;
}

@media (max-width: 991px) {
.description .section .item-6:nth-child(1) {
padding-bottom: 10px;
}
}

@media (min-width: 992px) {
.description .section {
display: flex;
align-items: center;
}

.description .item-6 {
width: 50%;
float: left;
position: relative;
min-height: 1px;
}
}

.description *, .description *::after, .description *::before {
box-sizing: border-box;
}

.description .item {
@endomorficzny: Jeszcze raz dzięki wielkie za pomoc, chociaż nie wiem jak teraz zrobić, żeby mi się te dane odświeżały raz na jakiś czas, jednak to już mam nadzieję sobie jakoś zaraz zrobię :)

Jak coś to potrzebowałbym jeszcze coś takiego, że wpisuję sobie w Excelu jakąś cenę klikam przycisk i cena sama zmienia się na aukcji na tą z tej komórki, jakbyś wiedział jak coś takiego zrobić to mogę zapłacić już