Wpis z mikrobloga

@majonez7: Jednostrzałowe wiatrówki są dobre do strzelania sportowego, na celność. Do strzelania dla frajdy lepsze będą wyposażone w magazynek.
ASG jest spoko, ale do takiego strzelania jednak wziąłbym wiatrówkę. Rewolwer, który zaproponowałeś wydaje się być naprawdę spoko. Przede wszystkim podoba mi się, że można używać zarówno śrutu okrągłego (BB) jak i grzybkowy. Ten drugi otwiera możliwość stosowania wielu różnych typów, w tym na przykład podkalibrowy czy amunicja wybuchająca. Większa różnorodność, więcej
@majonez7: jaki budzet?
z tych trzech wziałbym CP1, udana budzetowa konstrukcja, ma potencjał na tuning, w dodatku jest szyna pod lunete lub laser. Mozna tez go przerobic na subkarabinek po dorobieniu kolby.
@Ganiu: Kolega szuka czegos taniego do rekreacyjnego strzelania. Moim zdaniem rewolwer daje znacznie więcej frajdy, niż sportowy jednostrzałowiec. Nawet kosztem odrobiny celności.
Vigilante też ma bardzo dużo pozytywnych opinii.
Wystarczy używać ołowianych BB, a gwintowi nic nie będzie.
@Francisco_dAnconia wyszedłem z podobnego założenia kupując berette m92a1, myślałem o tym że będzie fajnie i było na początku ale szybko pojawiła się frustracja bo celowanie zdawało się na nic, kiedy każda kulka leci tam gdzie chce i dlatego doradzam zawsze skupienie na celności ( ͡º ͜ʖ͡º), takze jesli vigilante to tylko śrut a od BB jak najdalej. CP-1 jest też w wersji z 9-strzałowym magazynkiem jakby co,
@Ganiu: Zdajesz sobie sprawę, że Beretta ma gładką lufę, co ma wpływ na celność wiatrówki?
Napisałem przecież, że istnieje śrut BB ołowiany, przeznaczony właśnie do gwintowanych luf.

Mało kto strzela z wiatrówki na działce w zimie, żeby aż tak się przejmować wpływem temperatury.
@Francisco_dAnconia akurat używanie śrutu okrągłego w gwintowanej lufie, a taką Vigilante posiada, to słaby pomysł. Lepiej jednak założyć, że to wiatrówka tylko na śrut grzybkowy i jest to ze wszech miar dobre założenie, bo kulki są dużo mniej celne i rozkosznie rykoszetują :p Jaki twoim zdaniem jest sens prania kulkami? Bo moim - żaden, śrut jest na tyle tani, że nie ma sensu kombinować.
używanie śrutu okrągłego w gwintowanej lufie, a taką Vigilante posiada, to słaby pomysł


@Pantokrator: Dlaczego?

Sens jest taki, że to jest jedna z możliwości, jakie daje ten rewolwer. Można z niej skorzystać albo nie. Moim zdaniem dla amatora to ciekawostka, która wydłuży okres, zanim wiatrówka się znudzi.
@Francisco_dAnconia: no broń CP z gwintem, nawet strzelająca kulami też chyba uchodzi za celniejszą, ale z drugiej strony - te ołowiane kulki nie mają fartucha "wchodzącego" w gwint, więc ciężko powiedzieć.

Ja tam najbardziej lubię eksperymenty z różnymi metalowyymi garnkami - uwielbiam strzelać do garnków, z moich własnych testów wynika, że diabolo sobie rykoszetuje, ale tylko od zaokrąglonych boków, a jak walnie w miarę prosto, to faktycznie wraca - spłaszczony i
@Francisco_dAnconia: bardzo fajny, choć mi trafiła się trochę słabsza sztuka - 1377 z nowej serii potrafią na 10 pompkach spokojnie zrobić 180m/s, u mnie to raczej 160m/s.
Ale jeśli chodzi o możliwości - przy 3 pompkach można spokojnie strzelać na 10m (moc podobna jak przy HW-40), celność jest naprawdę spoko, chwyt wygodny, choć strzelałem z tego w cholerę, to nie zauważyłem, by coś zaczynało gorzej działać...

...ale z minusów to beznadziejne
@Francisco_dAnconia zdaję sobie z tego sprawę Mireczku ( ͡º ͜ʖ͡º) po prostu z mojego doświadczenia śrut >BB, zawsze i wszędzie a jako że kolega pytający dopiero zaczyna z wiatrówkami to polecam to co mi sprawiło największą radość, po prostu subiektywne doradzam koledze ( ͡~ ͜ʖ ͡°) CP1 łatwo opchnąć, bo PCP-owi dłubacze lubią w nim grzebać a i potencjał do rozwoju duży jak
@Francisco_dAnconia i to jest dobre, dwie opinie i możliwość wyboru oraz zalety każdej z opcji ( ͡º ͜ʖ͡º) Lepsze to niż fora wiatrówkowe, gdzie polecają Slavie do wszystkiego.
-10m do beczki
-bierz slavie

-20m do puszki
-bierz slavie

-50m w monetę 1 grosz
-bierz slavie

-100m, chce strącać roztocza z odwłoku mojej tresowanej pchły
-bierz slavie