Wpis z mikrobloga

Wytłumaczcie mi, dlaczego zjeby z zachodu z jednej strony odrzucają wiarę katolicką jednocześnie ciągle #!$%@?ąc o jakiejś karmie, która w zasadzie ma robić to samo co katolicki Bóg (karać za złe uczynki). Czyżby cała postępowość polegała na tym że udajemy nowoczesnych bo nie chce nam się chodzić do kościoła z drugiej jednak potrzebując jakiejś wiary w sprawiedliwą siłe która reguluje ten świat? #bekazateistow #zachod #filozofia
  • 11
@jozef-dzierzynski: Dlatego, że nie chcą być łączeni akurat z religią katolicką. No wyobraź sobie, że to całkiem możliwe. Nie każdy przyjmuje wszystkie dogmaty danej religii i wierzy we wszystko, w co wierzą jej wyznawcy. Owszem niektóre rzeczy w wielu religiach się powtarzają, bo to ogólnie jeden i ten sam schemat praktycznie, ale równie dobrze można zapytać, dlaczego katolik nie wierzy w Allaha, skoro to prawie to samo... No i ten. To,
@jaqubte:
@Brzytwa_Ockhama: @rudy2007:
O to mi chodzi właśnie. Nie wiem jak w PL, ale w zachodnim internecie (plus filmy, seriale itp) ciągle napotykam się na powiedzenie

karma is a bitch

więc umówmy się, albo mówimy że śmieszny dziadek na chmurce co za dobre wynagradza a za złe karze nie istnieje i nie ma żadnej odgórnej sprawiedliwości, albo rzeczywiscie istnieje i się jakoś nazywa ale przyjmujemy tą wiare z całym