Wpis z mikrobloga

Tak jak kiedyś byłem fanbojem pecetów tak uważam, że na dzień dzisiejszy konsole oferują znacznie więcej. Wszelkie wielkie marki jakie dostaniesz na pc są również na ps z tym że nie musisz kupować kompa za 5 tysięcy co dwa lata żeby komfortowo pograć.
Tak szybko analizując:

Wyścigi - zdecydowanie konsole

RPG - miałem pisać, że pc góra bo wchodzą jeszcze od czasu do czasu takie perełki jak kingdom deliverance ale przed chwilą sprawdzilem i jest również na konsole. Pc może się pochwalić gothicami, mount and blade i tym podobnymi, ale to stare gry które pójdą na starych kompach więc bez znaczenia. Dla przykładu na konsole wyszedł w tym roku God od war który pozamiatał konkurencie.
Na tym polu stawiam znak równości.

Bijatyki - bez komentarza. Pc nie ma nic do zaoferowania

Strategie - tu wiadomo zawsze pc będzie górą aczkolwiek czas dobrych innowacyjnych strategii minal. Obecnie mamy na rynku 20 część total war która niczym się nie różni od poprzednich części czy homam nowe części które są zwyczajnie słabe

Symulatory - pc przoduje jedynie euro trick Simulator 2 Reszta jest albo słaba albo również na konsole

Strzelanki - tu również znak równości. Nie każdy lubi strzelać z pada ale każda dobra strzelanka jest tez na konsole

MMORPG - martwy rynek. Poza wow nie ma nic ciekawego a jak wiadomo wow już dawno zjadł własny ogon

Arcade/przygodowe/zrecznosciowe - konsole rządzą

Kiedyś ktoś miał do wyboru tańsza konsole z małym asortymentem albo droższy pc z szerokim polem wyboru.
Dzisiaj jest tańsza konsola z szerokim polem wyboru vs pc z szerokim polem wyboru.
Nie piszę już o komforcie włączania gry jednym guzikiem i rozwalenia się wygodnie na kanapie bo to zostało już 100 razy powiedziane.

Konsole góra!

#playstation #pc #gry #przemyslenia #oswiadczenie #ps4 #pecet #komputer
  • 24
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@korporacion: jak zacząłem czytać akapit o RPG to mi ciśnienie skończyło. Podajesz gry przygodowe, nie RPG-i. Gdzie Wasteland, gdzie Shadowrunny, gdzie Tyranny?
Strategie? Grasz w nie w ogóle? Gdzie cokolwiek od Paradoxu?

Można rozmawiać o platformach i je porównywać, ale błagam, nie pomijajmy najjaśniejszych punktów, bo nie pasują do tezy.
@frogi16: wszystkie rpgi które wymieniłeś mają ocenę w granicach 7/10 czyli sa przeciętniakiem.
Strategiom paradoxu nikt nie odejmuje co nie zmienia faktu że wydają 300 płatnych dodatków do jednej gry. Plus fakt że hoi ck czy eu niczym sie od siebie nie różnią jeśli zsumujemy ze sobą np. eu2 czy eu4