Wpis z mikrobloga

Czy jest jakiś kanał an YT bądź strona z poradnikami do tej gry? Chciałbym trochę się douczyć, bo zaczynając grałem USA i robilem sobie tam BBkami po 20k dmg na grę, a teraz przesiadłem się na IJN BB1 i jest tak marny, ze nie mogę czasem 5k dmg zrobić. Wypadałoby doczytać czy #!$%@? gram BBkami czy może jakiś inny styl gry jest per nacja. Ktoś coś?

#worldofwarships
  • 18
@vanot YT: Flamu, Notser, iChase. Polaków na YT nie polecam.
Na forum głównym gry masz dział poradniki w wersji pisanej i tam znajdziesz praktycznie wszystko od charakterystyki okrętów, stylu gry danym okrętem, po mechanikę poruszania się, mechanikę kątowania, celowania i czytania mapy w trakcie bitwy.
@vanot wskazówki na szybko i bardzo ogólnie:
1. Selekcja celów (wybieraj cel, który możesz zatopić jak najszybciej, najlepiej jedną salwą lub stanowiący największe zagrożenie).
2. Dobór amunicji w zależności od celu, do którego strzelasz (HE do niszczycieli, AP do reszty).
3. Nie pływaj na granicy zasięgu, tj nie kamp z tyłu.
2. Dobór amunicji w zależności od celu, do którego strzelasz (HE do niszczycieli, AP do reszty).


@IgorK: Nigdy, przenigdy nie używaj HE BB na niszczyciele. To już zmieniło się dobre rok temu i AP robi z DDków sieczkę. Podobno WG ma to naprawić, ale "naprawiają" już rok.
@BadWood: @IgorK: @FightMaker: Dzięki wielkie Panowie! Z tego co popatrzyłem sobie, to do Kongo muszę się przemęczyć zanim cokolwiek będę mógł ugrać ( ͡° ʖ̯ ͡°) A jeszcze pytanie z ciekawości, który crosshair? Czy to czysto personalne?

@IgorK: co do 3. To z drugiej strony jak wpłynę w ogień albo ogólnie bliżej to zaraz mnie zatopią z zasięgu albo torpedami i weź tu czekaj
@vanot musisz cały czas kontrolować minimapę, to raz. Dwa: nie możesz siedzieć cały czas w widoku z lornetki. Trzy: zapamiętuj gdzie zostały wyspotowane wrogie DD i staraj się przewidzieć skąd przypłyną torpedy. Cztery: nie płyń cały czas stałym kursem i prędkością. Pięć: kampiący BB to strata slotu we własnej drużynie.
@vanot: Jeżeli szukasz kogoś do wspólnego grania to jak chcesz, wyślę Ci zaproszenie do Discorda naszego klanu Łobuzów (TOP 2 na serwerze EU więc sami ogarnięci gracze siedzą na kanałach i chętnie dadzą rady lub wskazówki). Jak chcesz to pisz PW.
@vanot: w ustawieniach sobie włącz ostatnie znane pozycje wrogich okrętów na mapie i nazwy okrętów. Poza tym pełny alternatywny widok, zasięg i czas działania dymu to tak na szybko. A Kongo jest fajne, całkiem szybkie w porównaniu do innych pancerników na tym tierze. Jeszcze zatęsknisz. ;)
@vanot: Na youtube opłaca się oglądać NoZoupForYou i Notsera. Oprócz tego Kongo to jeden z najlepszych bbków na swoim tierze, więc taczej #!$%@? nim grasz. Ja jestem średnim graczem, a na kongo mam ponad 40k dmg średnio i ponad 60% zwycięstw. Każda linia i każdy okręt jest inny i wymaga innej taktyki. Styl grania New Yorkiem nie sprawdzi się na Kongo na przykład...