Wpis z mikrobloga

Poszukuję dobrej książki rozkładajacej na czynniki pierwsze przyczyny upadku ZSRR. Przystępnie napisanej, bez kłamstw czy przedstawienia tylko jednej strony medalu. W skrócie obiektywnej. Zainteresowałem się "Upadkiem Imperium" Gajdara. Miał ktoś z nią doczynienia? Warto po nią sięgnąc? Z góry dziękuję za wszelkie propozycje i odpowiedzi.
Pozdrawiam!

#zsrr #gorbaczow #ksiazki #ekonomia (przepraszam za użycie, pewnie trochę z dupy, ale myślę że osoby z tego tagu będą miały coś do powiedzenia w tej sprawie) #historia #xxwiek
  • 5
Przystępnie napisanej, bez kłamstw czy przedstawienia tylko jednej strony medalu. W skrócie obiektywnej.


@DawidoVader25: przecież to są nierealne wymagania i oczekiwania, nie ma takich książek. Opracowania zawsze są naznaczone subiektywnym doborem materiałów źródłowych, ograniczeniami związanymi z intelektem autora, bazą źródłową (im więcej czasu upłynęło od publikacji, tym bardziej prawdopodobne że pojawiły się nowe dokumenty, rzucające nowe światło na sprawę), aktualnym "konsensusem" w środowisku na który duży wpływ ma również dominujący nurt
@spluczka Nie zrozumieliśmy się ale to moja wina bo nie doprecyzowałem: w miarę obiektywnie ;) Jestem dorosłym człowiekiem i wiem że nie można wymagać cudów, tym bardziej w tak kontrowersyjnym temacie. Dodatkowo dochodzi aspekt idealizowania ZSRR we współczesnej Rosji. Więc już wywalamy moje subiektywne odczucie obiektywizmu (xD) i po prostu polećcie mi dobrą książkę o rozpadzie ZSRR ;)