Wpis z mikrobloga

Kiedyś kupiłem stary serwer z dwoma prockami Pentium III 700mhz i 1024mb sdram.
Trochę szkoda że nie przetrwał wybryku brata jak na niego skoczył, może dałem 17zł ale ogarniał calkiem dobrze Debiana i dzisiaj miałbym z tego fajną ciekawostkę po wgraniu Windows Server 2003 dla samej frajdy z hakowania czy #retrogaming po RDP (to nie to samo co wirtualka) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#hacking #retrocomputing #serwery #servermasterrace #sysadmin #retrocomputing #nostalgia
  • 23
@majsterV2:
Mam propozycję: tak się składa, że posiadam jeszcze sprawnego laptopa z 800 Mhz procesorem i będzie tam z 512 ram-u, co Ty na to abyś zrealizował na takim sprzęcie:

fajną ciekawostkę po wgraniu Windows Server 2003 dla samej frajdy z hakowania czy #retrogaming po RDP (to nie >to samo co wirtualka) ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Po pierwsze taki serwer o takiej architekturze to nie lada gratka
@majsterV2:
Po co Ci port do rdp? I to jeszcze po ssh... Ja chcę Ci wysłać ten sprzęt, żebyś ty na nim zrobił to co wcześniej napisałeś z tymi grami puszczonymi po rdp, wtedy my będziemy się podłączać i sobie grać:)
@majsterV2:

Ja mam Core2Duo w pokoju z tymi monitorami.

Tak, to prawda że wystarczy mi nettop z 32mb sdram i 24mb flash aby zrobić bezpieczny serwer nas na NetBSD >udostępniający pliki z nośników USB


Przyznaj się, jesteś człowiekiem dla którego im dziwniej, trudniej i bardziej nietypowo to tym lepiej( ͡° ͜ʖ ͡°) Geek wśród geeków;)
@majsterV2:
W sumie nic, poza sporą dawką masochizmu:) Też miałem serwer na core2duo z tym, że działał on bardzo krótko, moja córka ma laptopa na core2duo, ale lada moment będzie zmiana bo jednak na dzisiejsze czasy to za mało, widzisz yt w hd ma swoje wymagania. Taki laptop z 800 Mhz da się jeszcze wykorzystać na wiele sposobów, chociażby jako serwer plików, centralka telefoniczna, tam siedzi jeszcze chyba xp:)